Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Trzecia dawka Pfizera. Wyciekła informacja z izraelskiego szpitala

647
Podziel się:

Na trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Polsce mogą zapisać się wszystkie pełnoletnie osoby, które w pełni zaszczepiły się co najmniej sześć miesięcy wcześniej. Jak długo działa dodatkowa dawka szczepionki? Wyciekły wyniki badań z izraelskiego szpitala.

Trzecia dawka Pfizera. Wyciekła informacja z izraelskiego szpitala
Trzecia dawka Pfizera na COVID-19. Na jak długo działa? (Hindustan Times via Getty Images, Hindustan Times)

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia i nie daje o sobie zapomnieć. Z tego powodu w wielu państwach świata została wdrożona procedura szczepienia się trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19.

W Polsce mogą zapisać się wszystkie pełnoletnie osoby, które zaszczepiły się co najmniej sześć miesięcy wcześniej. W formie trzeciej dawki podawany jest preparat Pfizera lub Moderny (w tym drugim przypadku jest to pół dawki).

Jak podkreśla PAP, ostatnio wyciekły badania przeprowadzone przez izraelski szpital Tel Hashomer, które dowodzą, że trzecia dawka szczepionki Pfizera zawiera więcej przeciwciał bardziej skutecznych w zapobieganiu zarażeniu koronawirusem. O przecieku poinformował w niedzielę program informacyjny Channel 12.

Według badań, trzecia dawka szczepionki była skuteczna aż w 92 procentach w zapobieganiu poważnemu zachorowaniu.

Na jak długo chroni trzecia dawka?

Próby zostały przeprowadzone na grupie 728 321 osób, które przyjęły trzecią dawkę, niemal wyłącznie szczepionki firmy Pfizer i na podobnie licznej grupie badanych, którzy przyjęli tylko drugą dawkę co najmniej pięć miesięcy wcześniej. Trzecia dawka Pfizera uodparnia na Covid-19 na 9 do 10 miesięcy

Koncern Pfizer podwyższył swoją prognozę zysku ze szczepionek przeciwko COVID-19 o 7,5 proc. Firma oczekuje, że w 2021 roku zarobi w sumie 36 mld dolarów.

Firma spodziewa się też dostarczyć do końca roku 2,3 mld dawek preparatu przeciwko COVID-19, czyli o 200 mln więcej, niż prognozowała w lipcu.

Zobacz także: Sondaż ws. aborcji. Ekspert zwraca uwagę na wyborców PiS
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(647)
Kjk
5 miesięcy temu
Cytat z powyższego artykułu : „ Koncern Pfizer podwyższył swoją prognozę zysku ze szczepionek przeciwko COVID-19 o 7,5 proc. Firma oczekuje, że w 2021 roku zarobi w sumie 36 mld dolarów” Czy trzeba coś więcej dodać ?
Takieżycie
8 miesięcy temu
Zięć się zaszczepił dwukrotnie i teraz ciągle choruje . Pewnie ma mniej odporny organizm . Zaryzykował by dostać dobrą pracę . Dostał ale chyba go zwolnią bo ciągle choruje .
Laborantka
8 miesięcy temu
Ja poczekam ! zaszczepię się dopiero szóstą dawką ,ponoć to ma być już ta właściwa a nie doświadczalna jak teraz dla szczurów
Wer
8 miesięcy temu
BOŻE dopomóż daj im rozum
Bres
8 miesięcy temu
Cytat z klasyka medycyny !!! " Lekarze niewiele znajacy sie na chorobach, lecza pacjentow o ktorych tez malo wiedza, lekami ktorych nie znaja " To a propos covid-19. Potwierdza sie ?! Pierwsza osoba ktora sie do mnie zglosi dostaje flaszke 0,7 greckiej brendawki. Reszta fige -gest ulozony z palcow !!!. Pzdr.
Darek
8 miesięcy temu
Sprawa jest prosta. Doktory niech nie piszą bzdur. Osoba zaszczepione dwa razy ponad dwa tysiące przeciwciał, po pół roku ledwie 800. Ozdrowieniec po przejściu ok. 200 nawet do 800. Po pół roku 500 nawet 1200 przeciwciał.Ilość przeciwciał rośnie ok 100 do 200 procent. Dane z ZOZ nieoficjalne. I rubta co chceta. Wszystkim dużo zdrowia i dobrych decyzji.
Gosc
8 miesięcy temu
Ta cala pandemia to jeden wielki cyrk po ty by wyszczepic tym preparatemnludzi.... Nikt z was nie pomyslal dla czego nikt nie chce wziąść odpowiedzialnosci za negatywne skutki i zgony po tym czyms? Dla czego do dziś nie ma funduszu odszkodowawczego na wypadek komplikacju lub zgonów po tych szczepionkach? Nikogo to z was nie zastanawia dla czego nie ma żadnych przeciwwskazañ do szprycy u nikogo?A kiedys nawet jak ktos katar mial to musial odczekac jak nie bedzie już katarku mial.... Bierzecie cos o czym pojecia nie mają co to jest nawet ci co wam to wciskają? Wasz wybór ale po tym czyms co wpuscicie w siebie nie ma odwrotu....
Greg
8 miesięcy temu
Stare rzymskie przysłowie. Kto żyje z walki z wrogiem, temu zależy na tym. Aby ten wróg, jak najdłużej istniał.
jdkd
8 miesięcy temu
od kiedy preparaty zawierają przeciwciala?
PO=PiS=SS
8 miesięcy temu
Chodzi o to, aby z wirusem walczyć, ale nigdy nie zwalczyć. Podobnie jak z 20-letnią wojną z terroryzmem. Każda wojna ma być nie wygrana, ale jak najdłuższa i najbardziej profitowa. Szykujcie się więc na nowe wirusy, fale pandemii i coroczne nieprzymusowe, ale przymusowe szczepionki.
DoProszczepów
8 miesięcy temu
Co zrobicie jak za 3 miesiące wygaśnie wam paszport polsatu, a trzeba będzie fotę z wakacji na pejs-buka wstawić? Będziecie skomlać o 4-tą dawkę czy znowu nie myślicie tak daleko w przyszłość, bo boli?
#KrzepimySię
8 miesięcy temu
Zabezpieczeni muszą być zabezpieczani poprzez zmuszanie niezabezpieczonych do przyjęcia zabezpieczenia, które nie zabezpieczyło zabezpieczonych. I czego tu nie rozumiesz?
doktor
8 miesięcy temu
I jeszcze jedno np. Badanie włoskie. Czemu włosi mieliby kłamać ? Na 2800 szczepionych "zachorowało" 40 słownie 40 osób jakie objawy? chrypka kaszel i drapanie w gardle infekcja w ogóle bez zajęcia płuc. A zwykły covid to regularne obustronne zapalenie płuc u 80% chorych bez względu na to czy przechodzą ciężko czy lekko. Piszcze dalej te swoje bzdury zapraszam na wolontariat na oddziały covidowe zobaczycie jak działa covid a szczególnie delta i jak stan pacjenta może się dramatycznie pogorszyć w kilka godzin.
doktor
8 miesięcy temu
Wypisujcie nadal bzdury o szczepionkach. Proponuję każdemu wizytę na pobliskim oddziale OIT gdzie trafiają chorzy. Zapytajcie ordynatora ile ma ludzi nieszczepionych. Jest ich 90-99% a ten 1-10% zaszczepionych to ludzie schorowani którzy mają problemy z wytwarzaniem odporności w ogóle. Porównajcie zgony: w USA np. dziś 54 tys. zakażonych i 400 zgonów ok 60% renomowanymi szczepionkami. Rosja 34 tys zakażonych dziś i 1200 zgonów (oficjalne dane) ok 30% szczepionych Sputnikiem i szczepionką prawdopodobnie chińską Stany 330 mln ludzi Rosja 140 mln ludzi Gdyby szczepionki nie działały w USA musiałoby być ok 3000 zgonów dziennie. Dodatkowo dane z USA są wiarygodne z Rosji mogą być mocno zaniżone. Ludzie myślcie! Tyle w temacie. Nie szczepicie się, powstają ogniska endemiczne i wirus dalej mutuje i śmiertelna zabawa trwa nadal.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić