aktualizacja 

Uderzył huragan Harvey. Najgorszy od 12 lat

49
Podziel się:
1/5

Zdjęcie satelitarne

Zdjęcie satelitarne
(Getty Images)
0
0

Huragan Harvey dotarł do wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Uderzył w Teksas, pierwsza miejscowość na jego drodze to Corpus Christi. Prędkość wiatru osiąga nawet 215 km/h. Specjaliści oceniają, że to najsilniejszy huragan od 2005 roku, kiedy na Florydzie uderzyła Wilma. Zginęło wtedy 87 osób. Harvey osiągnął w nocy czwarty stopień w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Teraz obniżono jego kategorię do trzeciej. Prezydent Donald Trump ogłosił stan klęski żywiołowej. Już teraz około stu tysięcy domów w Teksasie nie ma energii elektrycznej.

2/5

Wieje nie na żarty

0
0

Gubernator Teksasu ostrzegł przed wielkimi powodziami, które mogą zagrażać życiu. Na razie Harvey jest na wybrzeżu, ale sięga już samego Houston - dwumilionowego miasta. Lokalne władze zarządziły ewakuację najbardziej zagrożonych miejscowości. Według Narodowego Centrum ds. Huraganów, skutki żywiołu odczują miliony ludzi.

3/5

Fale coraz większe

0
0

Na drogach utworzyły się ogromne korki, bo ludzie chcieli zawczasu uciec przed żywiołem. Zagrożonych jest około 50 hrabstw. Do pomocy wysłano tysiąc żołnierzy Gwardii Narodowej.

4/5

Puste półki

0
0

Mieszkańcy Teksasu ogołocili półki w sklepach. Nie wszyscy mogą wyjechać w bezpieczne rejony. Ci, którzy zostaną na miejscu, nie powinni pod żadnym pozorem wychodzić z domów - zalecają władze stanowe. I właśnie ci robili zapasy.

5/5

Szykują się na powódź

0
0

Pełną parą idzie praca przy napełnianiu worków z piaskiem. Mają one ochronić domy przed powodzią. Huragan przerwał pracę wielu rafinerii ropy naftowej. Są również problemy z ruchem lotniczym.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić