Uderzył pielęgniarkę, bo podała jego żonie szczepionkę przeciw COVID-19

80

Dantejskie sceny rozegrały się w jednej z aptek w kanadyjskiej prowincji Quebec. Pielęgniarka podała kobiecie preparat przeciw COVID-19. Niespodziewanie została zaatakowana przez męża pacjentki, wściekłego, że szczepienie odbyło się bez jego zgody.

Uderzył pielęgniarkę, bo podała jego żonie szczepionkę przeciw COVID-19
Pielęgniarka podała pacjentce szczepionce na COVID-19. Mąż był wściekły, że odbyło się to bez jego "zgody" (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Mężczyzna przyszedł do apteki, i zarazem punktu szczepień, oskarżając personel, że zaszczepił jego żonę "bez zgody męża". Jak podaje CBC, pracownicy tłumaczyli agresorowi, że do podania preparatu konieczna jest wyłącznie akceptacja osoby, która go otrzymuje, a nie współmałżonka.

Zaatakował pielęgniarkę. Nie spytała go o zgodę na szczepienie żony

Argumenty pracowników punktu szczepień nie trafiały do wściekłego mężczyzny. Nie skończyło się na krzykach – agresor kilkukrotnie uderzył w twarz pielęgniarkę, która podała jego żonie preparat przeciw koronawirusowi.

Mężczyzna oskarżył pielęgniarkę o zaszczepienie żony bez jego zgody, a następnie kilkakrotnie uderzył ją w twarz – potwierdził rzecznik lokalnej policji Martin Carrier (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Dla kogo trzecia dawka szczepionki na COVID? Ekspert odpowiada

Martin Carrier poinformował, że po pobiciu pielęgniarki mężczyzna zbiegł. Obecnie jest poszukiwany przez policję. Sama pielęgniarka trafiła do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu. Benoit Morin, prezes stowarzyszenia zrzeszającego farmaceutów, nie kryje zdumienia z powodu zdarzenia.

Byłem bardzo, bardzo zdumiony, słysząc, co się stało. (...) Nie potrzebujemy zgody rodzin, więc nie mam pojęcia, skąd [poszukiwanemu mężczyźnie – przyp. red.] przyszło to do głowy – przyznał Benoit Morin cytowany przez "The Mirror".
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić