Ukraina: 19-latek zestrzelił rosyjskie samoloty. To "Zaporoski Mściciel"

Gwardia Narodowa Ukrainy poinformowała w mediach społecznościowych o kolejnym sukcesie 19-letniego wojskowego. Młody mężczyzna zestrzelił szósty już rosyjski samolot szturmowy Su-25. Jego precyzja budzi postrach wśród najeźdźców. Ukrainiec zyskał nawet groźny przydomek.

Ukraina: 19-latek zestrzelił rosyjskie samoloty. To "Zaporoski Mściciel"
Ukraina: 19-latek zestrzelił rosyjskie samoloty. To "Zaporoski Mściciel" (Gwardia Narodowa Ukrainy)

Jak podały służby broniącego się państwa, członek Gwardii Narodowej Ukrainy, który ma zaledwie 19 lat, wykonuje misje bojowe w obwodzie zaporoskim. Jego zadanie to ochrona ukraińskiego nieba. Młody mężczyzna jest bezlitosny dla wrogów. Skutecznie korzysta z pocisku "Igła", który nazwano jego "wierną dziewczyną".

Członek gwardii, którego Ukraińcy już nazwali w sieciach społecznościowych "Zaporoskim Mścicielem", ponownie wyróżnił się świetnym trafieniem - przekazała Gwardia Narodowa Ukrainy.

Sam wojskowy odniósł się do swojego nowego przydomku. Jest z niego bardzo zadowolony, a wręcz dumny.

Nazywano mnie tak po tym, jak zniszczyłem trzy samoloty. W zasadzie mi się to podoba, podobnie jak moim przyjaciołom. Ale najważniejsze jest to, że walka przynosi efekty. Mniej samolotów wroga zniszczy nasze miasta, a piloci będą wiedzieć, że ich lot może być ostatnim - zaznaczył 19-latek.

Ukraina: "Zaporoski Mściciel" sieje postrach wśród Rosjan

Sukcesów "Zaporoskiego Mściciela" szybko przybywa. Ambitny 19-latek nie chce się zatrzymywać.

Ostatnio, podczas regularnych nalotów na pozycje naszych obrońców, gwardzista zestrzelił jeszcze dwa samoloty wroga. Ponadto 16 lipca około godziny 22:00 udało mu się zestrzelić pocisk samosterujący! A już następnego dnia rano uzupełnił swoją listę zestrzelonych samolotów o kolejny Su-25 - podaje Gwardia Narodowa Ukrainy.

Gwardzista ma już więc na koncie sześć zestrzelonych samolotów Su-25 oraz jeden pocisk manewrujący. - Jesteśmy dumni z naszych obrońców i czekamy na nowe zniszczone cele wroga - zakończono wpis na stronie Gwardii Narodowej Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić