aktualizacja 

Ukraińcy podsłuchali Rosjanina. Pijanemu żołnierzowi rozwiązał się język

Rosyjski żołnierz opowiedział, że wśród zmobilizowanych w szeregi "drugiej armii świata" są osoby, które mają duże problemy z alkoholem i to nie są pojedyncze przypadki. Jeden z żołnierzy nawet musiał zostać odesłany do domu z linii frontu, ponieważ "upił się do nieprzytomności".

Ukraińcy podsłuchali Rosjanina. Pijanemu żołnierzowi rozwiązał się język
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

O pijaństwie wśród zmobilizowanych opowiedział jeden z rosyjskich żołnierzy w rozmowie ze swoim przyjacielem. Rozmowę przechwycił Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Rosjanin upił się do nieprzytomności

Z przechwyconego fragmentu słychać, że sam Rosjanin, który o tym opowiadał, był również pod wpływem alkoholu. Żołnierz powiedział, że jego kolega czuł się jednak jeszcze gorzej i upił się do nieprzytomności.

Właśnie przywieźli UAZ, załadowali go i odwieźli do domu. Ponieważ założyli mu kroplówkę i czego tylko, k***a nie robili, a i tak mu nie pomogło. 20 minut - i jest na***y - mówi Rosjanin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrofensywa Ukrainy? Gen. Bieniek mówi o warunkach

Piją przez duże straty

Rosjanin uważa, że jedną z przyczyn pijaństwa są duże straty w armii rosyjskiej. Opisuje, że kilka dni temu na linię frontu sprowadzono nową "dawkę" zmobilizowanych, którzy osiedlili się w piwnicy. Czołg uderzył w ich lokalizację, zabijając siedmiu rosyjskich żołnierzy i raniąc kolejnych ośmiu.

We wtorek ukraiński wywiad wojskowy (HUR) ujawnił, że Rosja przygotowuje się do kolejnej fali mobilizacji żołnierzy. Zostanie przeprowadzona przed 1 kwietnia i prawdopodobnie obejmie nawet studentów uczących się w trybie dziennym. Obecnie trwają przygotowania do tego przedsięwzięcia.

Nowa fala mobilizacji?

Pierwszą falę ogłoszono we wrześniu 2022 roku. Od razu zaczęły pojawiać się doniesienia o chaosie organizacyjnym podczas mobilizacji. Do armii powoływano m.in. osoby niepełnosprawne i bez doświadczenia wojskowego. Odnotowywano liczne przypadki pijaństwa wśród poborowych.

Niezależni dziennikarze i internauci w mediach społecznościowych alarmowali też o fatalnych warunkach zakwaterowania rezerwistów i niskiej jakości wydawanej im broni. We wrześniu i październiku ubiegłego roku setki tysięcy mężczyzn opuściło Rosję lub próbowało to uczynić, obawiając się wysłania na front.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić