aktualizacja 

Ukraińcy radośnie pobiegli do rosyjskich czołgów. Oto co z nich zostało

W Mikołajewie zniszczono kolejne dwa czołgi należące do armii rosyjskiej. W sieci pojawiło się nagranie ze spalonym sprzętem i zadowolonymi żołnierzami ukraińskimi. Według najnowszych raportów USA Rosja ponosi ogromne straty.

Ukraińcy radośnie pobiegli do rosyjskich czołgów. Oto co z nich zostało
Kolejne rosyjskie czołgi zniszczone (TikTok, Twitter)

Ukraińcom udało się zniszczyć kolejne sprzęty należące do armii rosyjskiej. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze spalonymi czołgami i wyraźnie uradowanymi Ukraińcami.

Kolejne rosyjskie czołgi zniszczone

W obwodzie mikołajowskim Ukraińskie Wojska Obrony Terytorialnej zniszczyły kolejne dwa czołgi: jeden z nich to zdaje się T-72B3M (Obr. 2016), a drugi to prawdopodobnie ten sam typ, ale inny wariant T-72 - czytamy pod filmikiem.

Rosjanie od początku inwazji ponoszą ogromne straty. Według najnowszych raportów wywiadu USA inwazja kosztowała Kreml od 8 do 10 proc. zasobów wojskowych, zgromadzonych przed inwazją. Jak przekazuje CNN, jeszcze w pierwszych tygodniach marca było to od 3 do 5 proc.

Z raportu ukraińskich urzędników wynika, że zginęło już 11 tys. rosyjskich żołnierzy. Ponadto zniszczono lub przejęto m.in. 290 czołgów, 999 pojazdów opancerzonych, 68 helikopterów i 46 samolotów. Rosja wystrzeliła też już około 600 pocisków.

Na terenie Ukrainy ma się znajdować już także 95 proc. zasobów wojskowych, jakie Putin przeznaczył na przejęcie Ukrainy. Wywiad USA twierdzi, że Putin nie przewidział takiego obrotu spraw. Dodaje jednak, że straty po stronie ukraińskiej mogą być na podobnym poziomie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ławrow grozi pomagającym Ukrainie państwom. "On jest zmęczony sobą i swoim cynizmem"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić