Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

USA. Barista odmówił klientce kawy. Dostał ogromny napiwek od innych

318
Podziel się

Pracownik Starbucksa w San Diego odmówił sprzedania kawy klientce, która nie nosiła maseczki. Kobieta chciała go upokorzyć w sieci, jednak jej post sprawił, że barista dostał największy napiwek w swoim życiu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

USA. Barista odmówił klientce kawy. Dostał ogromny napiwek od innych
Barista ze Starbucksa w San Diego odmówił sprzedaży kawy klientce, która nie miała maseczki ochronnej. (Facebook, Amber Lynn Gilles)
bCPveehx

Dla niektórych dzień bez kawy jest dniem straconym. To prawdopodobnie dlatego klientka Starbucksa tak bardzo zdenerwowała się na baristę, który odmówił jej sprzedaży kawy. Kobieta nie miała na twarzy maseczki ochronnej.

Wściekła Amber Lynn Gilles opublikowała zdjęcie baristy na Facebooku. Napisała, że "następnym razem poczeka na gliny i przyniesie zaświadczenie lekarskie". Post kobiety udostępniono 46 tys. razy.

bCPveehz

Pod postem kobiety pojawiło się aż 102 tys. reakcji. Większość internautów stanęła w obronie baristy i skrytykowała reakcję klientki. W komentarzach podkreślali, że "pracownicy postępują zgodnie z wytycznymi" a Amber bezpodstawnie wyładowała swoją frustrację na przepisy bezpieczeństwa na bariście.

Barista ze Starbucksa otrzymał 17 tys. dolarów napiwku

Niedługo po tym, jak wściekła klientka opublikowała jego zdjęcie, Lenin Gutierrez dowiedział się o zbiórce na "napiwek" za jego "honorowe zachowanie". Zbiórkę pieniędzy zorganizowano na stronie GoFoundMe i już po jednym dniu zebrana kwota wynosiła 17 tys. dolarów (67 790 złotych).

bCPveehF

Barista ze Starbucksa opublikował nagranie na Facebooku, w którym podziękował wszystkim za wsparcie. Zdradził, że uzbieraną kwotę przeznaczy na realizację swoich marzeń. Lenin marzy bowiem o zostaniu tancerzem.

Zobacz także: Szereg wytycznych dla kawiarni. "My się do tego dostosujemy, nie chcemy mieć wojny z sanepidem"

bCPveeia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(318)
Kondolencje .
2 miesiące temu
Barista. Youtuber . Influencer . Trener personalny. Hostessa. Perfomer ... jest dobrze.
gosc
2 miesiące temu
Wczoraj byłem w banku Sandander i tez był petent bez maseczki.Obsluga nie reagowała.
Abcdefg
2 miesiące temu
Witam, jako pracownik urzędu spotkałem się z podobną sytuacja mimo wielu prób namowienia interesanta chcącego załatwić sprawę w urzędzie o zakrycie twarzy i nosa zostałem potraktowany jak przestępca bo Wystarczy, że ktoś powie o problemach z maską i już ograniczenia takiego milusinskiego nie dotyczą. Policja spisała mnie, interesanta z uśmiechem na ustach kpi z urzędników i innych interesantów bo jest lepszy. Podczas spisywania mnie policja zostało poproszony również przez innego interesanta o interwencję do miłej Pani bez maseczki. Ale cóż jest lepszy sort. Ludzie przestali być ludźmi stali się zawistni. A szczerze czy to taki problem zakryć twarz dla swojego i czyjegoś konfortu. Ale przepisy prawa i sprawiedliwości zawsze są pisane w taki sposób,są zakazy ale jak coś powiedz ze maseczka utrudnia oddychanie i jesteś kryty. Ludzie czy to problem nałożyć maskę jak idę do urzędu, sklepu, jadę komunikacja. Żyj i daj żyć innym skoro macie problemy z drogami oddechowy i to dbaj tymbardziej i zakrywa twarz. Czas wrócić do człowieczeństwa i być człowiekiem dla człowieka, a nie wrogiem. Pozdrawiam
bCPveeib
Domino
2 miesiące temu
Pracuję w ośrodku zdrowia, który nigdy nie przerwał pracy, nie odmówił badań. Mimo, że byliśmy jedyni czynni w regionie ludzie nie uszanowali zasad: maseczki, rękawiczki,brak osób towarzyszacych. Awantury od progu. Do dziś nie wpuszczę nikogo bez maseczki. Nie podoba się, to wypier... Żadnej wymówki. Zadziwia mnie, że tyłu wierzy w spisek. Wystarczy się zastanowić, który rozwinięty kraj udawałby istnienie epidemii, żeby zrujnować gospodarkę, wyszczuplić budżet na rekompensaty, opiekę.
Dżej dżej
2 miesiące temu
Pracuje na podobnym stanowisku, odmawiam wielokrotnie, a jednak napiwkow brak... Co robię nie tak? :D
Najnowsze komentarze (318)
AnOp
4 tyg. temu
Nie reagują bo u nas "Duży" nikogo się nie boi i nawet policjańci są malutcy dla niego.
kto
4 tyg. temu
mi wyjaśni, jak można napić się kawy w maseczce?
Lol
miesiąc temu
Smutne jak łatwo osiągnąć cel
Przemo
miesiąc temu
Gdyby Lenin Gutierez znalazł się przypadkiem w Związku Radzieckim to miałby dwa wyjścia : albo zostałby bohaterem albo trafiłby gdzieś do gułagu na Kołymie za obrazę "ojca narodu"...:) Innej opcji by nie było...:)
maseczka
miesiąc temu
Moje zdanie jest wazne nie moze rancic innych A po co te maseczki ?
ona
miesiąc temu
najdziwniejsze jest to ze ludzie ktorzy faktycznie maja astme chodza w maseczkach w sklepie bez problemu
09090
miesiąc temu
jeśli ta pani już przechodziła covid, to... po co jej maseczka, do twarzy?
...
miesiąc temu
jeżeli ma problemy ze zdrowiem nie musi zakładać maski. słyszałam że kliencie takie lokale omijaja.
bCPveehT
Darek65
miesiąc temu
Lenin Gutierrez??? Ktos moze miec tak na imie????
Tom
2 miesiące temu
Po przeczytaniu komentarzy odnoszę wrażenie, że ludzie dzielą się na myślących i myślących inaczej. Jeśli mamy do czynienia z wirusem, który przenosi się drogą kropelkową to chyba normalne jest,że gdyby wszyscy zasłaniali usta i nos oraz porządnie myli ręce(bądź je dezynfekowali) to ograniczono by jego transmisję. Gdy jednak uważamy,że noszenie osłon na twarz godzi w naszą godność to umożliwiamy rozwój epidemii. Helo czy to takie trudne do zrozumienia?
Heniek
2 miesiące temu
Ludzie zwaryjowali . To teraz sprzątaczka powinna się nazywać managerem powierzchni pionowych i poziomych
Adolf
2 miesiące temu
Lenin, to takie ładne imię.
Ted
2 miesiące temu
Jakas nowa moda w Polsce, ludzie już jak małpy czy papugi powtarzają modne słowa. Zawsze to był barman, tez z zachodu ale bardziej sensowne.
Ritta
2 miesiące temu
Śląskie koleje mają gdzieś bezpieczeństwo!Zero reakcji na brak lub źle założoną maseczkę!Prosimy o kontrole. Konduktorzy nie reagują
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić