o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

USA. Barista odmówił klientce kawy. Dostał ogromny napiwek od innych

318
Podziel się

Pracownik Starbucksa w San Diego odmówił sprzedania kawy klientce, która nie nosiła maseczki. Kobieta chciała go upokorzyć w sieci, jednak jej post sprawił, że barista dostał największy napiwek w swoim życiu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

USA. Barista odmówił klientce kawy. Dostał ogromny napiwek od innych
Barista ze Starbucksa w San Diego odmówił sprzedaży kawy klientce, która nie miała maseczki ochronnej. (Facebook, Amber Lynn Gilles)
bDopEsxx

Dla niektórych dzień bez kawy jest dniem straconym. To prawdopodobnie dlatego klientka Starbucksa tak bardzo zdenerwowała się na baristę, który odmówił jej sprzedaży kawy. Kobieta nie miała na twarzy maseczki ochronnej.

Wściekła Amber Lynn Gilles opublikowała zdjęcie baristy na Facebooku. Napisała, że "następnym razem poczeka na gliny i przyniesie zaświadczenie lekarskie". Post kobiety udostępniono 46 tys. razy.

bDopEsxz

Pod postem kobiety pojawiło się aż 102 tys. reakcji. Większość internautów stanęła w obronie baristy i skrytykowała reakcję klientki. W komentarzach podkreślali, że "pracownicy postępują zgodnie z wytycznymi" a Amber bezpodstawnie wyładowała swoją frustrację na przepisy bezpieczeństwa na bariście.

Barista ze Starbucksa otrzymał 17 tys. dolarów napiwku

Niedługo po tym, jak wściekła klientka opublikowała jego zdjęcie, Lenin Gutierrez dowiedział się o zbiórce na "napiwek" za jego "honorowe zachowanie". Zbiórkę pieniędzy zorganizowano na stronie GoFoundMe i już po jednym dniu zebrana kwota wynosiła 17 tys. dolarów (67 790 złotych).

bDopEsxF

Barista ze Starbucksa opublikował nagranie na Facebooku, w którym podziękował wszystkim za wsparcie. Zdradził, że uzbieraną kwotę przeznaczy na realizację swoich marzeń. Lenin marzy bowiem o zostaniu tancerzem.

Zobacz także: Szereg wytycznych dla kawiarni. "My się do tego dostosujemy, nie chcemy mieć wojny z sanepidem"

bDopEsya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(318)
Kondolencje .
5 miesięcy temu
Barista. Youtuber . Influencer . Trener personalny. Hostessa. Perfomer ... jest dobrze.
gosc
5 miesięcy temu
Wczoraj byłem w banku Sandander i tez był petent bez maseczki.Obsluga nie reagowała.
Abcdefg
5 miesięcy temu
Witam, jako pracownik urzędu spotkałem się z podobną sytuacja mimo wielu prób namowienia interesanta chcącego załatwić sprawę w urzędzie o zakrycie twarzy i nosa zostałem potraktowany jak przestępca bo Wystarczy, że ktoś powie o problemach z maską i już ograniczenia takiego milusinskiego nie dotyczą. Policja spisała mnie, interesanta z uśmiechem na ustach kpi z urzędników i innych interesantów bo jest lepszy. Podczas spisywania mnie policja zostało poproszony również przez innego interesanta o interwencję do miłej Pani bez maseczki. Ale cóż jest lepszy sort. Ludzie przestali być ludźmi stali się zawistni. A szczerze czy to taki problem zakryć twarz dla swojego i czyjegoś konfortu. Ale przepisy prawa i sprawiedliwości zawsze są pisane w taki sposób,są zakazy ale jak coś powiedz ze maseczka utrudnia oddychanie i jesteś kryty. Ludzie czy to problem nałożyć maskę jak idę do urzędu, sklepu, jadę komunikacja. Żyj i daj żyć innym skoro macie problemy z drogami oddechowy i to dbaj tymbardziej i zakrywa twarz. Czas wrócić do człowieczeństwa i być człowiekiem dla człowieka, a nie wrogiem. Pozdrawiam
bDopEsyb
Domino
5 miesięcy temu
Pracuję w ośrodku zdrowia, który nigdy nie przerwał pracy, nie odmówił badań. Mimo, że byliśmy jedyni czynni w regionie ludzie nie uszanowali zasad: maseczki, rękawiczki,brak osób towarzyszacych. Awantury od progu. Do dziś nie wpuszczę nikogo bez maseczki. Nie podoba się, to wypier... Żadnej wymówki. Zadziwia mnie, że tyłu wierzy w spisek. Wystarczy się zastanowić, który rozwinięty kraj udawałby istnienie epidemii, żeby zrujnować gospodarkę, wyszczuplić budżet na rekompensaty, opiekę.
Dżej dżej
5 miesięcy temu
Pracuje na podobnym stanowisku, odmawiam wielokrotnie, a jednak napiwkow brak... Co robię nie tak? :D
Najnowsze komentarze (318)
AnOp
4 miesiące temu
Nie reagują bo u nas "Duży" nikogo się nie boi i nawet policjańci są malutcy dla niego.
kto
5 miesięcy temu
mi wyjaśni, jak można napić się kawy w maseczce?
Lol
5 miesięcy temu
Smutne jak łatwo osiągnąć cel
Przemo
5 miesięcy temu
Gdyby Lenin Gutierez znalazł się przypadkiem w Związku Radzieckim to miałby dwa wyjścia : albo zostałby bohaterem albo trafiłby gdzieś do gułagu na Kołymie za obrazę "ojca narodu"...:) Innej opcji by nie było...:)
maseczka
5 miesięcy temu
Moje zdanie jest wazne nie moze rancic innych A po co te maseczki ?
ona
5 miesięcy temu
najdziwniejsze jest to ze ludzie ktorzy faktycznie maja astme chodza w maseczkach w sklepie bez problemu
09090
5 miesięcy temu
jeśli ta pani już przechodziła covid, to... po co jej maseczka, do twarzy?
...
5 miesięcy temu
jeżeli ma problemy ze zdrowiem nie musi zakładać maski. słyszałam że kliencie takie lokale omijaja.
bDopEsxT
Darek65
5 miesięcy temu
Lenin Gutierrez??? Ktos moze miec tak na imie????
Tom
5 miesięcy temu
Po przeczytaniu komentarzy odnoszę wrażenie, że ludzie dzielą się na myślących i myślących inaczej. Jeśli mamy do czynienia z wirusem, który przenosi się drogą kropelkową to chyba normalne jest,że gdyby wszyscy zasłaniali usta i nos oraz porządnie myli ręce(bądź je dezynfekowali) to ograniczono by jego transmisję. Gdy jednak uważamy,że noszenie osłon na twarz godzi w naszą godność to umożliwiamy rozwój epidemii. Helo czy to takie trudne do zrozumienia?
Heniek
5 miesięcy temu
Ludzie zwaryjowali . To teraz sprzątaczka powinna się nazywać managerem powierzchni pionowych i poziomych
Adolf
5 miesięcy temu
Lenin, to takie ładne imię.
Ted
5 miesięcy temu
Jakas nowa moda w Polsce, ludzie już jak małpy czy papugi powtarzają modne słowa. Zawsze to był barman, tez z zachodu ale bardziej sensowne.
Ritta
5 miesięcy temu
Śląskie koleje mają gdzieś bezpieczeństwo!Zero reakcji na brak lub źle założoną maseczkę!Prosimy o kontrole. Konduktorzy nie reagują
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić