Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

USA. Nauczycielka obcięła uczennicy włosy. Grozi jej surowa kara

67
Podziel się:

Gdy Jurnee wróciła do domu z krótszymi włosami, ojciec sądził, że to sprawka jednej z jej szkolnych koleżanek. Szybko okazało się, że stała za tym nauczycielka 7-latki. Teraz ojciec dziewczynki zdecydował się złożyć pozew na kwotę aż miliona dolarów.

USA. Nauczycielka obcięła uczennicy włosy. Grozi jej surowa kara
Nauczycielka 7-letniej Jurnee obcięła jej włosy bez zgody rodziców (Facebook, Traci Fant)

Do zdarzenia doszło w Publicznej Szkole Mount Pleasant w Mount Pleasant w stanie Michigan. 7-letnia Jurnee wróciła po lekcjach z włosami krótszymi po jednej stronie. Okazało się, że skróciła jej koleżanka dziewczynki.

Jimmy Hoffmeyer, ojciec Jurnee złożył oficjalną skargę i zabrał córkę do fryzjera, aby poprosić o wyrównanie włosów. Kilka dni później stało się coś nieoczekiwanego – dziewczynka ponownie wróciła z krótszą fryzurą.

Nauczycielka obcięła włosy uczennicy. Teraz stanie przed sądem

Na początku ojciec zaczął tłumaczyć 7-latce, że nie może pozwalać koleżankom na obcinanie jej włosów. Jednak zapłakana dziewczynka wyjaśniła, że fryzurę uczennicy skróciła nauczycielka i zarazem szkolna bibliotekarka.

Zapytałem, co się stało i powiedziałem: "Myślałem, że tłumaczyłem ci, abyś nigdy nie pozwalała żadnemu dziecku obcinać sobie włosów". Powiedziała: "ale tato, to była nauczycielka" – relacjonował Jimmy Hoffmeyer w rozmowie z Associated Press.

Po zdarzeniu Jimmy Hoffmeyer zdecydował się na wypisanie córki z Publicznej Szkoły Mount Pleasant. Oskarżył również nauczycielkę, która obcięła 7-latce włosy, o kierowanie się uprzedzeniami rasowymi – Jurnee jest dzieckiem białej matki i ojca o mieszanym pochodzeniu etnicznym.

W toku wewnętrznego dochodzenia przedstawiciele Okręgu Szkolnego Mount Pleasant nie potwierdzili, aby nauczycielka kierowała się uprzedzeniami rasowymi. Jednocześnie ostrzegli pracownicę, że otrzymała "ostatnią szansę" i jeśli znowu wpłynie na nią skarga, straci stanowisko.

Decyzja dyrekcji nie usatysfakcjonowała ojca Jurnee. Jimmy Hoffmeyer zdecydował się na złożenie pozwu do sądu. Jak podaje New York Post, Hoffmeyer uważa, że pracownicy nie byli odpowiednio przeszkoleni, monitorowani, dyscyplinowani oraz nadzorowani. Okręg Szkolny Mount Pleasant mia też ignorować lub nawet nie zdawać sobie sprawy, że pracownicy dopuszczają się niewłaściwych zachowań.

Jimmy Hoffmeyer pozwał nie tylko Okręg Szkolny Mount Pleasant, lecz także nauczycielkę, która obcięła włosy dziecku i jej asystenta. Domaga się wypłaty zadośćuczynienia w wysokości aż miliona dolarów (ok. 3,8 mln zł).

Zobacz także: Zobacz też: Płaca minimalna. Nauczycielka zarobi mniej od sprzątaczki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
JBM
4 miesiące temu
Mnie w PRL, wbrew mojej woli, próbowano obciąć włosy po wcieleniu do wojska w 1956 r. Ponieważ protestowałem zbyt energicznie (znokautowałem fryzjera), zajął się mną prokurator i dostałem rok odsiadki. I gdzie tu sprawiedliwość?
Onnna
4 miesiące temu
No ale dlaczego obcięła dziecku włosy wiemy ?
Onna
4 miesiące temu
No ale obcięła włosy dziecku ??
było
4 miesiące temu
Polkom utrzymującym kontakty z Niemcami golono głowy. Wymierzano karę chłosty. W 1944 r. w Kielcach w szpitalu miejskim przy ul. Bandurskiego rozstrzelano pacjentki z chorobami wenerycznymi.
Polka
4 miesiące temu
Milion odszkodowania 🤣🤣🤣🤣🤣
Starta
4 miesiące temu
Bez uprzedzeń rasowych za wyczyn pani "nauczycielki"skróciłabym"jej rękę.
Agnieszka
4 miesiące temu
A gdzie tu uprzedzenia rasowe? Niedługo nie będzie można spojrzeć na człowieka z innym kolorem skóry, bo oskarży o rasizm. Chore i paranoja
Agnieszka
4 miesiące temu
Świat zwariował. Włosy odrosną. Za co chce wyłudzić facet odszkodowanie? A nauczycielka ewentualnie mogłaby dostać pouczenie, żeby w przyszłości czegoś takiego nie robić.
To rodzaj gwa...
4 miesiące temu
Natychmiast zabrać prawo do pracy z dziećmi. Tu nie ma nad czym dyskutować. To dziecko będzie mieć traumę do końca życia i brak zaufania do nauczycieli. Zostało poniżone, przy grupie koleżanek i kolegów! Włosy to intymna sprawa każdego człowieka i nikt nie ma prawa ich tknąć bez zgody ich właściciela. Ta baba winna trafić do więzienia, bo to co zrobiła, to rodzaj gwałtu!
kob.
4 miesiące temu
moja wnuczka ma też takioe włosy , wygląga wspaniale i nikt nie ma prawa jej obcinać włosów, są naturalne i wspaniałe
Smutne
4 miesiące temu
A mnie ktoś popchnął w przedszkolu tak że wypadły dwie na szczęście mleczne jedynki
Ciao
4 miesiące temu
Kurde no beznadziejnie baba zrobiła, ale dajcie już spokój z tymi uprzedzeniami rasowymi. Jak ja będę chciała wydoic od kogoś kasę, to doszukam się 4 pokolenia wstecz przodka o azjatyckich genach i też położę to na szali w trakcie procesu. Odbija już tym smoluchom.
pokolenie JP2
4 miesiące temu
Czy to była szkoła o profilu fryzjerskim?
nauczyciel
4 miesiące temu
jak jej ten nieład na głowie dziecka nie odpowiadał mogła zrobic mu kitki .....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić