aktualizacja 

Usłyszeli skamlenie na środku rzeki. Natychmiast rzucili się na pomoc

106

Na wycieńczonego i przemarzniętego psa natknęli się małopolscy policjanci. Zwierzę ostatkiem sił skamlało na środku rzeki. Jeden z funkcjonariuszy rzucił mu się na pomoc, narażając własne życie. Dzięki sprawnej akcji ratunkowej psa udało się uratować.

Usłyszeli skamlenie na środku rzeki. Natychmiast rzucili się na pomoc
Policjant wyciągnął zwierzę z wody narażając własne życie (Policja)

Sytuacja miała miejsce w sobotę 25 grudnia. Policjanci dostali wezwanie nad rzekę Ropę. Spacerujący z własnym czworonogiem mężczyzna zauważył pływającego w lodowatej wodzie i usiłującego wdrapać się na krę psa.

Dramatyczna akcja ratunkowa na rzece. W lodowatej wodzie znajdował się pies

Nad rzekę udał się sierż. sztab. Sebastian Michalski wraz z kolegą z patrolu. Na miejsce wezwano także strażaków z OSP Biecz.

Zwierzę było zdezorientowane, wycieńczone i skomląc, resztkami sił próbowało wydostać się z wody. Liczyła się każda minuta, gdyż panowała ujemna temperatura. Nie było możliwości dotrzeć do zwierzęcia po lodzie, bo każda taka próba kończyła się pęknięciem pokrywy lodowej – opisuje rzecznik prasowy policji w Gorlicach Grzegorz Szczepanek.

Policjant naraził własne życie. Wszedł do wody, by uratować psa

Na szczęście policjanci znaleźli rozwiązanie. Policjant Sebastian Michalski, narażając własne życie, wszedł do wody zabezpieczony w kamizelkę ratunkową i linkę do holowania. Mundurowy miał także deskę ortopedyczną, która rozkładała jego ciężar na lodzie, zapobiegając jego załamaniu.

Udało mu się podejść do psa, wyciągnąć go z wody i bezpiecznie przetransportować na brzeg. Przez cały czas policjant znajdujący się w wodzie był ubezpieczany przez swojego kolegę z patrolu oraz druhów z OSP w Bieczu – podkreśla Grzegorz Szczepanek, dodając, że pies trafił pod opiekę weterynarza.

Obejrzyj także: Tekla nie widzi i nie słyszy. Właścicielka z lekarzem stworzyli dla niej pomoc

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić