aktualizacja 

Podrzucili wnuczki dziadkom. Wielki dramat w Sadkach na Mazowszu

189

Do strasznej tragedii doszło w miejscowości Sadek w woj. mazowieckim. W jednym z domów jednorodzinnych wybuchła butla z gazem. Budynek został zniszczony, a cztery osoby, w tym dwoje dzieci, doznały poważnych obrażeń. Marcelek i Amelka nadal przebywają w szpitalu. Zrozpaczona rodzina błaga o pomoc.

Podrzucili wnuczki dziadkom. Wielki dramat w Sadkach na Mazowszu
Cztery osoby ucierpiały w wyniku wybuchu gazu. Rodzina prosi o pomoc (Policja)

Dramatyczny incydent w Sadkach miał miejsce 20 stycznia. Około godziny 19:00 w jednym z domów doszło do wybuchu gazu. W budynku znajdowało się wówczas dwoje dorosłych - 58-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna oraz ich wnukowie w wieku 3 i 5 lat, którzy przyjechali akurat w odwiedziny do dziadków z okazji ich święta.

Siła wybuchu była tak wielka, że ściany domu i szyby popękały, a wszystkie osoby przebywające w środku doznały obrażeń. Rodzina z poparzeniami została przetransportowana do szpitala.

Dzieci walczą o życie po wybuchu gazu

Jak dowiadujemy się ze strony zbiórki na portalu siepomaga.pl, w najgorszym stanie jest Amelka. Dziewczynka ma poparzone drogi oddechowe, ręce i twarz. Przez niemal tydzień przebywała w śpiączce.

Gdy się wybudziła była w ogromnym szoku i nie wiedziała co się dzieje. Jej strach był spotęgowany także przez upośledzenie umysłowe - czytamy na stronie zbiórki.

Marcel ma poparzoną twarz, ręce oraz nóżki. Podczas pobytu w szpitalu u chłopca wykryto dodatkowo zakażenie koronawirusem, przez co dziecko jest teraz wraz z mamą zamknięte w szpitalnej sali.

Dzieci czeka jeszcze długie leczenie w szpitalu, a po wyjściu z niego wciąż będą potrzebować pomocy. Koszty rehabilitacji oraz niezbędnych maści i opatrunków są bardzo wysokie, dlatego ich bliscy proszą internautów o wsparcie. Datki można wpłacać na stronie siepomaga.pl. "Błagamy o pomoc dla Amelki i Marcela!" - pisze zrozpaczona rodzina.

Zobacz także: "To jest mała liczba". Sutkowski komentuje testowanie COVID-19 w aptekach
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić