Wadim Szyszymarin skazany. Oto kara za zabicie ukraińskiego cywila

Zapadła decyzja ws. kary dla rosyjskiego żołnierza Wadima Szyszymarina, który przyznał się do zamordowania ukraińskiego cywila. To finał pierwszego takiego procesu w Kijowie.

Wadim Szyszymarin skazany. Oto kara za zabicie ukraińskiego cywila
Wadim Szyszymarin skazany (Telegram)

O wyroku dla Wadima Szyszymarina informują ukraińskie kanały na Telegramie, a także Reuters. Rosyjski żołnierz, który przyznał się do zamordowania ukraińskiego cywila, skazany został na dożywocie.

Wadim Szyszymarin zastrzelił 62-letniego Ołeksandra Szelipowa. To mieszkaniec wsi Czupachiwka w obwodzie sumskim na północy Ukrainy..

Szczerze żałuję. Byłem wtedy zdenerwowany, nie chciałem zabić - mówił 21-latek podczas procesu.

Obrona: odmawiał wykonania rozkazu

Prokurator zarzucał mu, że 28 lutego kilkukrotnie strzelił w głowę Szelipowa. 62-latek szedł poboczem drogi, prowadząc rower. Nie był uzbrojony.

Z przedstawionych informacji wynika, że 21-latek taki rozkaz dostał od przełożonego. Obawiał się on, że cywil poinformuje siły ukraińskie o obecności wojsk rosyjskich.

Szyszymarin - według obrońcy - miał dwukrotnie odmówić wykonania rozkazu. Dopiero po trzeciej komendzie oddał strzał. Obrona twierdziła też, że tylko jeden z trzech lub czterech pocisków trafił w głowę ofiary.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić