Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wakacje w Grecji? Grecja wprowadza nowe obostrzenia. Dotkliwe dla turystów

108

Władze greckiej wyspy Poros reagują na wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem. W związku z tym wprowadzają poważne obostrzenia, które dotyczą m.in. możliwości gromadzenia się.

Wakacje w Grecji? Grecja wprowadza nowe obostrzenia. Dotkliwe dla turystów
Grecka wyspa broni się przed koronawirusem (Pixabay)

Grecy reagują na wciąż szalejącą pandemię koronawirusa. Sporo istotnych środków bezpieczeństwa postanowiono wprowadzić na tamtejszej wyspie Poros.

Sklepy będą zamykane o godzinie 23:00. Ponadto cofa się zgodę na organizację wszelakiego rodzaju wydarzeń, takich jak imprezy na żywo, targi, procesje itp.

Wprowadzono też zakaz gromadzenia się powyżej 9 osób. Dotyczy to zarówno miejsc publicznych, jak i przestrzeni prywatnych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Koronawirus w Grecji. Poważne restrykcje na wyspie Poros

Osoby przebywające na wyspie Poros będą musiały dostosować się do poważnych ograniczeń. Nowe zasady wprowadzono również w restauracjach. Tam przy każdym stole mogą siedzieć maksymalnie cztery osoby. Wyjątek stanowią krewni 1. stopnia. W takiej sytuacji limit wzrasta do sześciu osób.

Zmiany dotyczą również obowiązku zakrywania twarzy. Władze Poros, w porozumieniu z rządzącymi Grecją, zdecydowały, że noszenie maseczek konieczne jest zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach.

Póki co opisywane środki bezpieczeństwa będą obowiązywać przez dziesięć dni. Jeżeli sytuacja się poprawi, to 17 sierpnia ograniczenia zostaną poluzowane.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić