Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Wałęsa w kościele Rydzyka. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia

154

Były prezydent jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie relacjonuje podróże po kraju. Teraz Lech Wałęsa pojechał do Torunia. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla odwiedził m.in. kościół... ojca Tadeusza Rydzyka. To zaskakujący ruch.

Wałęsa w kościele Rydzyka. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia
Lech Wałęsa podziwiał kościół, którym zarządza o. Tadeusz Rydzyk (Facebook)

Wałęsa i Rydzyk od wielu lat są ze sobą skonfliktowani. Ten pierwszy powiedział o redemptoryście m.in., że jest gnidą opętaną przez szatana. Tadeusz Rydzyk też wielokrotnie mówił o byłym prezydencie na łamach swoich mediów.

Tym bardziej zaskakujące, że na niedzielną mszę świętą Lech Wałęsa wybrał się do kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, zarządzanego przez ojców redemptorystów, w tym głównie samego o. Tadeusza Rydzyka.

Relację z wizyty Wałęsa opublikował na swoim profilu na Facebooku. Widzimy tam zdjęcia sprzed wejścia do świątyni i nie tylko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na ratunek Karpatom! Aktywiści zwracają uwagę na poważny problem

Były prezydent zrobił sobie fotografię z pomnikiem Jana Pawła II oraz budynkiem kościoła. W fotorelacji są także inne przestrzenie w świątyni. Widzimy również obraz modlącego się Lecha Wałęsy.

Sam prezydent krótko skomentował swoją obecność w kościele o. Tadeusza Rydzyka.

Niedzielna msza święta - napisał Wałęsa na swoim profilu na Facebooku

Internauci podzieleni - po co prezydent pojechał akurat do tego kościoła?

Komentujący różnie przyjęli wizytę Lecha Wałęsy w tej świątyni. Niektórzy podkreślają, że każdy ma prawo pomodlić się tam, gdzie chce.

Straszne jest to w ludziach, że nie pozwolicie się człowiekowi pomodlić w miejscu, które powstało z pieniędzy ludzi, którzy mieli takie życzenie. To wotum za pontyfikat Jana Pawła II. Nikt Państwu nie nakazuje iść i się modlić, ale skoro jedyne, na co was stać to spędzanie czasu na Facebooku i krytykowanie innych, to głęboko współczuje - pisze jeden z internautów.

Kolejni zaś zauważają, że w Toruniu jest wiele pięknych kościołów i były prezydent mógł odwiedzić inny.

Wiem, że msza jest ważna dla praktykującego katolika, ale kościołów w Toruniu jest dużo i to z wielką historią. Nie promuje się tego miejsca, ponieważ tam nie szanuje się wartości, które są istotne dla demokratycznego, wolnościowego, porządnego społeczeństwa. Tam korzysta się z manipulacji, cynizmu, kradzieży oraz szczucia na innego człowieka. Te pomniki oraz - jak to mówią - dzieła zostały zrobione z brudnych pieniędzy - dodaje inny komentujący.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić