Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Wakacje 2021. Nagonka na niezaszczepionych turystów w Europie

77
Podziel się

Portugalia wprowadziła nowe zasady wjazdu do kraju, które zobowiązują niezaszczepionych Brytyjczyków do 14-dniowej kwarantanny. Wcześniej Niemcy zaapelowały o wprowadzenie ogólnounijnych przepisów dla turystów z Wielkiej Brytanii w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta.

Wakacje 2021. Nagonka na niezaszczepionych turystów w Europie
Brytyjczycy muszą odbyć 14-dniową kwarantannę w Portugalii (Getty Images)
bEJvUAJh

Portugalia ogłosiła w niedzielę nowe zasady przekraczania granic dla obywateli Wielkiej Brytanii. Od poniedziałku każdy Brytyjczyk, który wjeżdża do Portugalii, będzie poddany 14-dniowej kwarantannie. Z tego obowiązku są zwolnione osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki na COVID-19, która jest zaaprobowana przez Komisję Europejską.

Przepisy zostały wprowadzone ze skutkiem natychmiastowym, choć nieoficjalnie mówiono o nich jeszcze trzy tygodnie temu. Wówczas Wielka Brytania została wykreślona z listy tzw. krajów zielonej strefy. Natychmiastowa decyzja portugalskiego rządu spowodowała, że tysiące Brytyjczyków musiały zakończyć swoje wakacje dużo wcześniej.

bEJvUAJj

Angela Merkel żądała obowiązkowej kwarantanny dla Brytyjczyków

Jak pisze "Daily Mirror", Portugalia wprowadziła ograniczenia dla brytyjskich turystów po tym, jak Angela Merkel zażądała wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Wysp Brytyjskich na terenie całej Unii Europejskich. 14-dniową izolację musiałyby odbywać nawet osoby zaszczepione dwoma dawkami.

Kanclerz Niemiec uważa, że Wielka Brytania jest "krajem, który budzi niepokój" w związku z COVID-19. Obecnie na Wyspach, najszybciej spośród wszystkich krajów europejskich, rozpowszechnia się niebezpieczna mutacja COVID-19 Delta, która przyszła na nasz kontynent z Indii.

bEJvUAJp

Kwarantanna w Niemczech

Niemcy również wprowadziły przepisy, które zobowiązują Brytyjczyków do 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe, niezależnie od tego, czy osoba jest zaszczepiona, czy nie. Portugalia na razie pozwala na swobodne przemieszczanie się osobom po dwóch dawkach szczepionki na Covid, ale, jak donoszą media, kraj ten może pójść w ślady Niemiec i wprowadzić obowiązek kwarantanny również dla osób zaszczepionych.

Każdy, kto podróżuje do Portugalii z Wielkiej Brytanii drogą lądową, morską lub powietrzną, będzie teraz musiał wykazać, że otrzymał drugą dawkę szczepionki co najmniej dwa tygodnie wcześniej lub się izoluje. Nowe zasady będą obowiązywać co najmniej do 11 lipca. Wielka Brytania dołącza do takich krajów jak RPA, Brazylia, Indie i Nepal, które już znajdowały się na portugalskiej liście krajów "czerwonych".

bEJvUAJq

"Zbyt liberalna polityka wobec Brytyjczyków"

Premier Portugalii Antonio Costa został zmuszony do wprowadzenia kwarantanny dla Brytyjczyków po tym, jak na szczycie państw UE został skrytykowany za "zbyt liberalną politykę wobec brytyjskich turystów". Zdaniem przedstawicieli innych krajów Unii jest to zbyt niebezpieczne ze względu na rozprzestrzeniający się tam wariant Delta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJvUAJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(77)
Jan Jebut-Nap...
4 miesiące temu
Grypa co roku mutuje kilka razy, na szczęście Singapur poszedl po rozum do głowy i zaczal to nazywac po imieniu
Zimny oklad
4 miesiące temu
Ich restrykcje mi wiszą kalafiorem u sufitu.Im więcej zaszypionynych tym więcej mutacji..Wszystko prowadzi do jednego ,żeby zmusić wszystkich do przyjęcia śmiercionki..Ciekawe czy macie swiadomosc co wam podali..Ostatecznie w nagrodę zanim ....możecie pojechać na wakacje.Tylko musicie uważać ze słońcem i alkoholem bo 'eksperci" ostrzegają przed skutkami korzystania z tych przyjemnosci po przyjęciu smiercionki.Miłych wakacji w hotelowym pokoju ze szklanką mleka..i oczekiwaniu na nowe restrykcje.🤪
Anty
4 miesiące temu
Po co są te idiotyczne szczepienia skoro i tak traktują zaszczepionych tak samo jak nie zaszczepionych
bEJvUAJL
Antyszczepion...
4 miesiące temu
Niestety z ludźmi jest tak, mówi się im jesteście bydłem i macie się szczepić a ludzie lecą szczepią się i pytają co jeszcze mamy zrobić a możni i wielmożni mówią teraz bydło nich prześladuje bydło które jest niezaszczepione a ludzie tak robią .Jak daleko posuną się wielcy tego świata?
Zniesmaczony
4 miesiące temu
To że jest delta to dobrze. Każda kolejna mutacją jest bardziej zaraźliwa ale mniej zabija. Czyli to dobrze ale niestety odwracają kota ogonem żeby tylko nas zniewolić
Bzdi
4 miesiące temu
W celu zapobiegania tej grupy należy profilaktycznie rozstrzeliwać losowo wybrane osoby po 1000 dziennie w kraju i konfiskować ich majątek. Wirus się przestraszy i odpusci
Foliarz
4 miesiące temu
Kurdę jak te teorie spiskowe się sprawdzają. Tak tak covidianie to dopiero przedsmak tego lepszego wyszczepionego świata
XXL
4 miesiące temu
Skoro nie chcą moich pieniędzy to niech nie narzekają. Ja wytrzymam nie wyjeżdżając na urlop. I tak powinni zrobić ludzie na całym świecie to by się ten cyrk skończył. Wirus jak grupa sezonowy. Leki sa ale nikt ich nie stosuję go. Przepraszam są lekarze ,którzy wypisują leki i po trzech dniach jest po chorobie.
Mirabelka
4 miesiące temu
Może do obozu i komory gazowej tych co się nie szczepią. Dziwię się że jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł, a może tatuaże na czele. Nikt mnie nie zmusi do przyjęcia preparatu genetycznego w fazie badań do 2024 WARUNKOWO dopuszczonego do podawania. Skutki przyjęcia tego czegoś będą widoczne dopiero w drugim pokoleniu.
Aska
4 miesiące temu
Z Indii sama mutacja nie przyszła.Gdyby były restrykcyjne "porządne"a nie leczenie syfa pudrem dla przyjeżdżający z tego kontynentu dziś w Europie byłby spokój.Fakt ten patogen jest dużo bardziej zaraźliwy.Wiadomo w Polsce też będzie,to tylko kwestia czasu.Jeśli ktoś myśli inaczej gratuluje optymizmu.
Polak 13
4 miesiące temu
Tak się zastanawiam osoby zaszczepione także przenoszą wirusa czy nie? Szczepionka chronić ma przed powikłaniami w przypadku zachorowania a nie chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa.
Lilka
4 miesiące temu
Jak nie lubię Angeli, to ona jedna mądrze postępuje. Zwalnianie zaszczepionych z kwarantanny, czy konieczności wykonywania testów jest bezsensowne. Oni transmitują legalnie. Europa sama się prosi o czwartą falę
Kika
4 miesiące temu
Najlepiej od razu do utylizacji tych co się nie zaszczepia to jakiś horror .A mówią że są nieobowiązkowe szczepienia a tu proszę chcą nas zacipowac wszystkich .Trzeba bronić naszej wolności .
bEJvUAJD
Bee
4 miesiące temu
Dwiema dawkami, nie dwoma.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić