aktualizacja 

Wariant Omikron dotarł do Europy. Niepokojące wieści dla narciarzy

0

Wiele osób planowało wyjazdy świąteczno-noworoczne. Tymczasem stają one pod coraz większym zapytaniem. Wszelkie założenia być może będzie trzeba zweryfikować, bo karty znów zaczyna rozdawać koronawirus.

Wariant Omikron dotarł do Europy. Niepokojące wieści dla narciarzy
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Do tej pory w Polsce nie wykryto nowego wariantu koronawirusa. Mimo to wydaje się, że Omikron niebawem zawita również do naszego kraju.

Obecnie ta odmiana COVID-19 rozprzestrzenia się m.in. u naszych sąsiadów. Wobec tego rozważane są nowe ograniczenia. Niektóre kraje podjęły już nawet pewne kroki.

Niemcy na razie wprowadzili ograniczenia dla powracających z RPA i siedmiu innych krajów afrykańskich. Słowacja wdrożyła obowiązkową kwarantannę dla przyjeżdżających z krajów, w których pojawił się Omikron.

Europa reaguje na nowy wariant COVID-19

Omikron pojawił się już w Szwajcarii. Tamtejsze władze wprowadziły wobec podróżnych m.in. z Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Belgii, Czech i Izraela, wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu zmierzającego do Szwajcarii i odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie.

W związku z tym turyści z wymienionych krajów odwołują swoje rezerwacje w okresie świąteczno-noworocznym. Media w Szwajcarii piszą natomiast o wielkiej katastrofie dla resortów narciarskich.

Obostrzenia obowiązują też w Austrii. We Włoszech pojawiają się natomiast poważne obawy dotyczące przyszłości.

Tak naprawdę na ten moment niczego nie można być pewnym. Omikron jest badany przez naukowców, którzy sprawdzają między innymi, czy podawane do tej pory szczepionki zapewniają ochronę przed tą mutacją.

Wyniki badań będą rzutować na skalę potencjalnych ograniczeń. Możliwe, że wyjazd na narty do niektórych krajów będzie wykluczony, tym bardziej że już pojawiają się pewne decyzje o zaostrzeniu restrykcji.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić