Jakub Artych
Jakub Artych| 

Wąsik zwrócił się do Tuska. "Więźniowie polityczni"

389

Maciej Wąsik wbił szpilkę premierowi Donaldowi Tuskowi w mediach społecznościowych. Pokazał zdjęcie w towarzystwie Macieja Kamińskiego z Torunia. Post Wąsika nie spodobał się jednak internautom.

Wąsik zwrócił się do Tuska. "Więźniowie polityczni"
Wąsik i Kamiński pozdrawiają Tuska. Nie obyło się bez złośliwości (PAP, Piotr Polak)

Wszystko zaczęło się od tego, że 20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kamińskiego i Wąsika prawomocnie na dwa lata pozbawienia wolności za nadużycie władzy przy "aferze gruntowej".

W styczniu Maciej Wąsik trafił do Zakładu Karnego w Przytułach Starych (niedaleko Ostrołęki), z kolei Mariusz Kamiński do Aresztu Śledczego w Radomiu. Kilkanaście dni później prezydent Andrzej Duda poinformował jednak o wydaniu postanowienia o zastosowaniu prawa łaski wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości od początku deklarowali, że Kamiński i Wąsik są więźniami politycznymi, a w zakładzie karnym siedzieli tylko i wyłącznie z powodu zemsty. Po kilku miesiącach od sprawy wciąż dumnie nazywają się więźniami politycznymi, co podkreślili także na platformie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Batman, nudysta i złodziej
Więźniowie polityczni Tuska pozdrawiają Was że studia Radia Maryja w Toruniu! - napisał w sieci Maciej Wąsik.

Pod postem Wąsika pojawiło się wiele komentarzy. Internauci zdecydowanie nie zgadzają się ze słowami polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Niebywałe jest to Panowie jak bardzo macie wybujane ego wciąż nazywając się "więźniami politycznymi" - podkreśla internauta. - Nie więźniowie polityczni, a prawomocnie skazani przestępcy ułaskawieni przez kolegę Prezydenta - dodaje kolejna osoba na platformie X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wąsik i Kamiński więźniami politycznymi?

Jak podkreślała Helsińska Fundacja Praw Człowieka (HFPC), określanie Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego mianem więźniów politycznych stanowi głęboko niesprawiedliwe przekłamanie, godzące w pamięć o osobach faktycznie osadzonych z powodu ich przekonań, postaw, walki o demokrację i prawa człowieka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić