Wenezuela domaga się od USA dowodów na życie Nicolasa Maduro
Wiceprezydentka Wenezueli, Delcy Rodriguez, zaapelowała o przekazanie dowodów życia Nicolasa Maduro i jego żony, po tym jak USA zaatakowały w Caracas. Amerykańskie władze twierdzą, że pojmały dyktatora i wywiozły go z kraju.
Podczas sobotniej konferencji w państwowej telewizji wiceprezydentka Wenezueli, Delcy Rodriguez, wyraziła poważne obawy o miejsce pobytu Nicolasa Maduro oraz jego żony. Wezwała rząd USA do natychmiastowego przedstawienia dowodów na ich bezpieczeństwo, nawiązując do amerykańskich ataków w Caracas i innych miejscach w kraju.
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że amerykańskie siły przeprowadziły pomyślnie szeroko zakrojoną operację w Wenezueli. Zgodnie z jego słowami, Nicolas Maduro i jego żona zostali pojmani i wywiezieni z kraju. To oświadczenie wywołało falę niepokoju wśród władz wenezuelskich.
USA zaatakowały Wenezuelę. Nagranie eksplozji w stolicy
W odpowiedzi na te wydarzenia, Rodriguez publicznie domaga się dowodów od rządu USA, jednocześnie podkreślając brak informacji o losie pary prezydenckiej. Wenezuela oczekuje konkretnego potwierdzenia ich obecnego statusu oraz miejsca pobytu.