Weteran uzbierał 29 mln funtów na walkę z koronawirusem. Teraz wynagrodziła go sama królowa

20

Wciąż słychać echa niesamowitej historii weterana wojennego, kapitana Toma Moore'a, który za pomocą swojej urodzinowej zbiórki, zgromadził sumę 29 mln funtów na pomoc służbom medycznym. Tym razem sama królowa Elżbieta II postanowiła uhonorować bohatera.

Królowa Elżbieta II postanowiła uhonorować bohatera
Królowa Elżbieta II postanowiła uhonorować bohatera (PAP)

Mężczyzna wpadł na pomysł, że w związku z setnymi urodzinami pokona 100 okrążeń w swoim ogródku. Zbiórka internetowa, opatrzona takim wyzwaniem powstała na stronie JustGiving. Uzbierane pieniądze są przeznaczone w całości na pomoc służbie zdrowia przeciążonej z powodu pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński o zakrywaniu twarzy

Efekty zbiórki bohatera wojennego przebiły najśmielsze oczekiwania. Rozpoczynając od celu 1000 funtów, ostatecznie na koncie zbiórki pojawiło się 29 mln funtów.

Kapitan Tom Moore został awansowany na Honorowego Pułkownika przez Królową z okazji setnych urodzin. Otrzymał także osobisty list od Jej Wysokości oraz Medal Obrony II Wojny Światowej. Także brytyjski minister obrony Ben Wallace złożył hołd pułkownikowi Moore'owi, mówiąc, że uosabia on nie tylko "ducha niesamowitej społeczności weteranów, ale także determinację narodu". Uznanie wyrazili także książę William i księżna Kate, premier Boris Johnson oraz kilku innych członków rządu.

Kapitan Tom Moore pobił także inny rekord. Kilka dni temu powstał charytatywny singiel z nową wersją utworu "You'll Never Walk Alone", nagrany przez niego wraz z aktorem, piosenkarzem i prezenterem Michaelem Ballem oraz chórem The NHS Voices Of Care Choir. W piątek utwór dotarł na samą górę brytyjskiej listy przebojów, czyniąc kapitana Moora najstarszym wykonawcą w historii z utworem na pierwszym miejscu listy.

Działania weterana wojennego zostały docenione przez tysiące osób na całym świecie. Z okazji urodzin na jego adres przysłano olbrzymią liczbę ponad 120 tys. kartek z życzeniami. W szkole w Bedford stworzono specjalny oddział, by opanować tak wielką liczbę spływających kartek urodzinowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić