Wiadomo, dlaczego Kaczyński nie pojawił się na przemówieniu Bidena

W sobotę Joe Biden wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Wśród gości zabrakło jednak Jarosława Kaczyńskiego. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel wyjaśnił, jaki był powód absencji prezesa.

Wiadomo, dlaczego Kaczyński nie pojawił się na przemówieniu Bidena
Jarosław Kaczyński (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Prezydent USA Joe Biden w piątek i sobotę przebywał w Polsce. Drugiego dnia swojej wizyty wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Wysłuchało go na żywo ok. 500 zaproszonych przez Amerykanów gości, w tym wielu ważnych polityków.

Na miejscu zabrakło jednak Jarosława Kaczyńskiego - wicepremiera ds. bezpieczeństwa i prezesa PiS. Politycy opozycji zastanawiali się, czym była spowodowana jego nieobecność.

Gdy do Polski, w czasach pokoju, przyleciał D. Trump, J. Kaczyński dumnie wypinał pierś w pierwszym rzędzie. Gdy za naszą granicą toczy się wojna, a do Polaków przemawiał J. Biden, wicepremier ds. bezpieczeństwa zniknął... Ktoś wie dlaczego? - napisał na Twitterze poseł PO Marcin Kierwiński.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dlaczego Kaczyńskiego nie było na przemówieniu Bidena?

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zapewnił, że Jarosław Kaczyński dostał zaproszenie na przemówienie Bidena. Wyjaśnił także, jaki był powód jego nieobecności.

Nie ma sensu dopatrywać się sensacji. Po prostu wicepremier Kaczyński spędził popołudnie w oczekiwaniu na wynik testu na COVID-19. Póki nie było wyniku, to siedział w domu - powiedział Onetowi wicerzecznik PiS.

Fogiel dodał, że w sobotę wieczorem Jarosław Kaczyński otrzymał negatywny wynik testu, ale wolał unikać przebywania w tłumie.

Zobacz także: Ukraina odpiera Rosję w powietrzu? Gen. Pacek o strategii Ukrainy

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić