Wiadomo, kiedy spadnie pierwszy śnieg! Sprawdź, gdzie pojawi się najpierw

24

Najnowsze przewidywania synoptyków wskazują na to, że premierowy śnieg pojawi się jeszcze w tym miesiącu! Gdzie najpierw powinniśmy spodziewać się białego puchu? Eksperci podzielili się swoimi prognozami.

Wiadomo, kiedy spadnie pierwszy śnieg! Sprawdź, gdzie pojawi się najpierw
Zima w Polsce - zdj. ilustracyjne (Getty Images, Imgorthand)

Ten tydzień nie będzie zbyt ciepły. Polakom we znaki da się zimny front z zachodu. Przynosi on spore ochłodzenie.

Pojawiają się już przymrozki, a to znak, że zima coraz bliżej! Co prawda na niebie jeszcze nie brakuje słońca, ale najbliższe dni mogą być deszczowe.

Poprawa pogody ma nastąpić dopiero w weekend. Co czeka nas później? Wszystko wskazuje na to, aura zaserwuje sporą niespodziankę!

Kiedy pierwszy śnieg? Oto data!

W górach już można spotkać pierwszy śnieg. A kiedy zawita on w inne rejony Polski? Portal twojapogoda.pl podaje, że śnieg ma spaść w okolicach 22-23 października.

W tym czasie biały puch pojawi się "w pasie od Kaszub przez Warmię i Mazury po Podlasie. Co do tego, ile białego puchu spadnie, prognozy nie są jednomyślne, bo wynika z nich, że od 1 do nawet 20 cm".

Najprawdopodobniej będzie to chwilowy incydent. Październikowa pokrywa śniegu zazwyczaj utrzymuje się tylko przez kilka godzin. Czasami ten okres wydłuża się do 2-3 dni.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić