Widok przeraża. Tak wygląda Donbas z drona

Otwarta wojna w Ukrainie trwa od niemal czterech miesięcy, jednak w Donbasie działania zbrojne są nieodłącznym elementem codzienności już od przeszło ośmiu lat. Jak wygląda ten region obecnie, gdy toczą się zacięte walki Rosjan z Ukraińcami? Krążące po sieci nagranie, które załączamy poniżej, wzbudziło w internautach olbrzymie emocje.

Widok przeraża. Tak wygląda Donbas z drona
Donbas z drona. Wojna zmieniła to miejsce nie do poznania (Twitter, @AlexKhrebet)

Popasna to niewielka miejscowość w obwodzie ługańskim w Ukrainie. Jeszcze w 2020 roku, mimo czyhającego na każdym kroku niebezpieczeństwa, mieszkało tu kilkanaście tysięcy osób. Wstrząsające nagrania ze zniszczonego przez Rosjan miasteczka obiegły media społecznościowe. Widok jest przerażający.

Tak wygląda większość Donbasu po inwazji Rosji na Ukrainę - podpisał film na Twitterze dziennikarz Aleksander Khrebet.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kompilacja ujęć z drona i nie tylko przedstawia straszną rzeczywistość w Donbasie. Od 2014 roku wielu mieszkańców musiało opuścić swoje domostwa. Po 24 lutego 2022 roku sytuacja jest jeszcze gorsza.

Ukraińcy dzielnie się bronią przed rosyjskimi najeźdźcami. Nie zamierzają oddać ani skrawka swojego terytorium. Niestety, pokojowe negocjacje nie przyniosły dotąd żadnych rezultatów.

Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić