Wielka Brytania nałoży zakazy na niezaszczepionych. Oto szczegóły

306

Coraz więcej krajów decyduje się na wdrażanie ograniczeń dla osób niezaszczepionych na COVID-19. Okazuje się, że takie obostrzenia mają zostać wprowadzone również w Wielkiej Brytanii. Jakie restrykcje przewiduje tamtejszy rząd?

Wielka Brytania nałoży zakazy na niezaszczepionych. Oto szczegóły
Wielka Brytania. Niezaszczepieni nie wejdą do niektórych miejsc (SOPA Images/LightRocket via Gett)

Absolutnie nie brakuje osób, które nie chcą się zaszczepić na koronawirusa. W związku z tym władze poszczególnych państw podejmują działania mające na celu odmienienie tej sytuacji.

Jeśli świadomie odmawiasz szczepienia, a są pewne miejsca i pewne wydarzenia, które wymagają pewnego poziomu bezpieczeństwa, to znając warunki, na jakich można dostać się do tych miejsc i na te wydarzenia, będą one dla ciebie zamknięte - powiedział brytyjski minister Michael Gove, cytowany przez PAP.

Szczepienia mogą być wymagane nie tylko do wejścia do klubów nocnych. Pojawiły się informacje, że certyfikaty będą sprawdzane również w przypadku uczestnictwa w imprezach masowych.

Premier Boris Johnson zasygnalizował, że rząd rozważa wprowadzenie tej zasady w różnych miejscach, "gdzie gromadzą się duże tłumy". Na razie jednak nie podano, o co dokładnie chodzi.

Koronawirus w natarciu. Piłka nożna tylko dla zaszczepionych?

Michael Gove zasygnalizował, że certyfikaty mogą być wymagane podczas meczów piłkarskich.

W końcu wszyscy chcemy mieć pewność, że duże imprezy, mecze Premier League, inne duże imprezy, są bezpieczne - przyznawał.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić