Wielka Sobota. Nie musisz iść do kościoła. Sam poświęć pokarm w domu. Zobacz jak

16

Jeżeli ktoś nie może lub z jakichś powodów nie chce udać się do kościoła na święcenie pokarmów, to może zrobić to w domu. Jak samemu poświęcić koszyczek wielkanocny?

Wielka Sobota. Nie musisz iść do kościoła. Sam poświęć pokarm w domu. Zobacz jak
Koszyczek wielkanocny (Pixabay)

Ze względu na koronawirusa w niektórych kościołach święcenie pokarmów nie dojdzie do skutku. Pojawiają się też apele, by tam, gdzie księża będą święcić koszyczki wielkanocne, nie gromadziło się zbyt wiele osób. Niektórzy mogą to zatem zrobić w domu.

Błogosławieństwa każdy może dokonać sam u siebie w domu -zapewnia ojciec Andrzej Kuśmierski OP, subprzeor dominikanów we Wrocławiu, cytowany przez "Gazetę Wrocławską"

Samodzielne święcenie pokarmów - treść modlitwy

Ojciec lub jeden z członków rodziny zapala świecę i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z rodziny odczytuje wybrany fragment Pisma Świętego:

1 Tes 5, 16-18:

Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."

Po odczytaniu tekstu, prowadzący modlitwę mówi:

Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić