o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Wielka Sobota. Nie musisz iść do kościoła. Sam poświęć pokarm w domu. Zobacz jak

11
Podziel się

Jeżeli ktoś nie może lub z jakichś powodów nie chce udać się do kościoła na święcenie pokarmów, to może zrobić to w domu. Jak samemu poświęcić koszyczek wielkanocny?

Wielka Sobota. Nie musisz iść do kościoła. Sam poświęć pokarm w domu. Zobacz jak
Koszyczek wielkanocny (Pixabay)
bDYmRMrV

Ze względu na koronawirusa w niektórych kościołach święcenie pokarmów nie dojdzie do skutku. Pojawiają się też apele, by tam, gdzie księża będą święcić koszyczki wielkanocne, nie gromadziło się zbyt wiele osób. Niektórzy mogą to zatem zrobić w domu.

Błogosławieństwa każdy może dokonać sam u siebie w domu -zapewnia ojciec Andrzej Kuśmierski OP, subprzeor dominikanów we Wrocławiu, cytowany przez "Gazetę Wrocławską"
bDYmRMrX

Samodzielne święcenie pokarmów - treść modlitwy

Ojciec lub jeden z członków rodziny zapala świecę i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

bDYmRMsd

Następnie ktoś z rodziny odczytuje wybrany fragment Pisma Świętego:

1 Tes 5, 16-18:

Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."

Po odczytaniu tekstu, prowadzący modlitwę mówi:

bDYmRMse

Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYmRMsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Jerzy
miesiąc temu
A jak dziesiec lat temu sam se pokropilem woda niby swiecona to mnie wierni op....
Wegnmkjg
miesiąc temu
Mogę ? Naprawdę? Dziękuję niewiem co bym bez was zrobił
Pola
miesiąc temu
Jedyne co możesz to się zamknąć i nie dawać rad. Mnie nikt nie będzie mówił jak mam obchodzić święta. Idź powiedz muzułmanom aby nie obchodzili rabadanu. Swoje artykuły wsadź sobie głęboko i nie obrażają nikogo. Nie twój interes jak kto obchodzi święta.👎👎👎👎👎👎👎👎👎
bDYmRMsz
,PROSZĘOPOMOC...
miesiąc temu
..,Dzień Dobry,. Przepraszam,..że tutaj piszę.,nie wiem już co robić.,Jestem Samotną matką Dwójki Dzieci.,,Synek ma 5 lat a moja Córeczka 3 lata ukończyła ponad tydzień temu,. Sytuacja Nasza jest taka,że Ledwo Pokrywamy nasze Rachunki i ledwo starcza nam na życie, na podstawowe rzeczy...Dwa lata temu Wzięłam Kredyt... 4tyś na remont domu...Zimą na Ścianach Wychodziła Pleśń i Dzieci Chorowały, remont był konieczny dla ich Zdrowia.. rata kredytu to aż 800zł+ rachunki ... Ja Szukam pracy,. Biorę też każdą pracę dorywczą.. ale niestety ,.. pandemia Wszytko Utrudnia.,. Walczę z całych swoich sił..ale czuje jakbym uderzała w mur. decyzja o zamknieciu przedszkoli dla mnie jako samotnej matki ..nawet nie chce o tym myśleć.. boje się... jestem zrozpaczona, czuję bezsilność.. ,Święta,nie wiem jak to będzie.,to wszystko mnie przytłacza.. , Gdyby ktoś mógł choć trochę nam pomóc, jakkolwiek..będę Wdzięczna z całego Swojego Serca..Dziękuje.,Życzę dobrego Sobotniego dnia oraz spokojnych Świąt.,Agnieszka z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7 .
Kris
miesiąc temu
TO SĄ JAKIEŚ PROTESTANCKIE OBRZĘDY?
rte
miesiąc temu
Czy Bóg mieszka w kościołach lub klasztorach ? Dzieje Apostolskie 17 rozdział wersety 24 i 25. 24 Bóg, który uczynił świat i wszystko, co na nim, ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych 25 ani nie jest obsługiwany rękami ludzkimi, jak gdyby czegoś potrzebował, ponieważ on sam daje wszystkim życie i dech, i wszystko.
ajs;lktyrde
miesiąc temu
Katolicki bóg będzie szczęśliwy, gdy będziecie się obżerać malowanymi , pochlapanymi jajkami , kiełbasą i innym żarciem .Dziwny sposób czczenia bóstwa.
Mkjd
miesiąc temu
Oczywiście wypowiadają się sami katolicy... Tylko skąd tyle nienawiści w tych katolickich wypowiedziach?
jkdfy,umkjh
miesiąc temu
Czy wcześniej był nakaz bywania w kościele ?
Św. Mikołaj
miesiąc temu
Hahahaha! Równie dobrze można przeczytać fragment z Harry Pottera. Będzie dokładnie taki sam efekt.
fakt
miesiąc temu
Tak można poświęcić zdalnie i przelewem na ofiarę a ksiądz zwiedzi wszystkie burdele w Europie za waszą kasę
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić