Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wielki skandal w Wałbrzychu. Ksiądz chce wyrzucić ludzi z mieszkań!

8
Podziel się

Wałbrzych wstrząśnięty informacją o tym, że lokatorzy kamienicy przy ul. Ruchu Oporu muszą opuścić swoje mieszkania. Właściciel budynku - parafia ewangelicko-augsburska - planuje wyremontować obiekt, a później... przekazać lokale w ręce nowych mieszkańców!

Wielki skandal w Wałbrzychu. Ksiądz chce wyrzucić ludzi z mieszkań!
Wałbrzych, ul. Ruchu Oporu [zdj. ilustracyjne] (Google Maps)
bETOpbVh

Sprawę opisuje wrocławski "Super Express". Przekazano między innymi, że budynek, razem z lokatorami, trafił w ręce parafii w latach 90.

Parafia oczywiście dostawała od mieszkańców czynsz. Lata mijały i wydawało się, że nic nieprzewidzianego się nie wydarzy. Kłopotem okazało się jednak to, że stan budynku z upływem czasu mocno się pogorszył.

bETOpbVj

Teraz wygląda wręcz fatalnie. W związku z tym parafia zdecydowała się przeprowadzić kapitalny remont. Proboszcz parafii ks. Waldemar Szczugieł uznał natomiast, że mieszkańcy mają opuścić lokale. I to bezpowrotnie! Nowe mieszkania trafią bowiem w ręce innych osób.

Niepotrzebne nerwy lokatorów?

W związku z tą decyzją lokatorzy mocno się zdenerwowali. Jak relacjonuje "SE", wspomniany duchowny twierdzi, że zupełnie niepotrzebnie, bo obiecał pomoc przy szukaniu nowych mieszkań.

Chcą nas wyrzucić, mimo że mieszkamy tu całe życie i inwestujemy w mieszkania. Tak nie można! - grzmią tymczasem lokatorzy, cytowani przez "Super Express".
bETOpbVp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOpbVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Ari
4 miesiące temu
Tendencyjny i zakłamany artykuł. Decyzja o remoncie i sprzedazy nalezala do rady parafialnej, a nie do Księdza. W PEA takie decyzję podejmuje właśnie rada parafialna, a nie ksiądz. Wszystkie jednak gromy spadły na dobrego Księdza jakim jest ks. Waldemar. Kto zna sytuację, to wie o czym piszę. Upublicznić nazwiska rady parafialnej w tym kurator p. Katarzyny. To będzie wtedy obiektywny artykuł.
.....
5 miesięcy temu
Rozwiązać konkordat skonfiskować wszystkie majątki i pogonić tą ideologię do Watykanu
AmEnO
5 miesięcy temu
A W POLSZY W DALSZYM CIĄGU SUKIENKOWY ZAWRÓT GŁOWY. A co oni od macochy? DJ z Torunia dostaje dziesiątki milionów z naszych pieniędzy rok w rok a oni gorsi mają być? Pfff, ogarnięcie się. Chcecie żyć biednie i biedę pochwalacie? To do lasu mieszkać (tylko nie do państwowego bo wycięte żeby się nie zarażać w nich)
bETOpbVL
Bercik
5 miesięcy temu
Chodźcie do ludzi i nauczajcie !!! Tylko kasiory za to nie pobierajcie !! A sprzedawać piasek z pustyni po której stąpał P, Jezus !!! Jakie majątki dla kościołów ??? Kto ZŁO-to (wymysł szatana )ze świątyń wyrzucał ??
Mam was dosyć
5 miesięcy temu
Popieram Kanadę.
taki ktoś
5 miesięcy temu
Gucio to nie ci księża i nie to wyznanie to do wiadomości typowo Niemiecka religia i ich ksiądz tytuł specjalnie tak sformułowany by światli wyborcy PO zrozumieli kogo popierać starczyło dziś słuchać her Tuska .
Prosto 2
5 miesięcy temu
Niestety lokatorzy są tylko najemcami.Problemem jest brak mieszkań komunalnych. Przez 30 lat władze państwowe i lokalne nie zrobiły nic w skali kraju w temacie budownictwa lokali socjalnych. W unii do której tak bardzo się porównujemy buduje się lokale socjalne i dla miejscowych i emigrantów... Mieszkanie nawet skromne to standard bytu w XXI wieku i jest to hańba, że jest jak jest.
Gucio
5 miesięcy temu
Jaki skandal? Przecież oni od dawna robią co chcą. Ludzi potrzebują wtedy, kiedy dają im kasę w przeciwnym razie out!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić