Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wielkie zmiany! Bez kamerki nie skorzystasz z laptopa

3
Podziel się:

Windows 11 został już oficjalnie zapowiedziany. Wzbudziło to bardzo dużo emocji. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że zdecydowano się na zbyt mało zmian.

Wielkie zmiany! Bez kamerki nie skorzystasz z laptopa
Laptop (Unsplash.com)

Microsoft ujawnił wymagania sprzętowe dla Windows 11. Jedno z nich jest bardzo nietypowe.

Chodzi o to, że system ma działać tylko na komputerach z kamerkami. Serwis XDA Developers podaje, że od 2023 roku wszystkie laptopy z systemem Windows 11 będą musiały posiadać kamerę internetową.

Co istotne, to wymaganie nie obejmuje komputerów stacjonarnych. Microsoft definiuje je jako urządzenia w obudowie typu "tower" bez wyświetlacza.

Windows 11. Ważne wymagania

Nie wystarczy też posiadać byle jakiej kamerki. Microsoft wymaga, by urządzenia nagrywały obraz w rozdzielczości HD i obsługiwały automatyczną zmianę balansu bieli oraz ekspozycji.

Wymagania techniczne będą dotyczyć tylko nowych urządzeń - tych, które będą produkowane po 2023 roku. Na starszych laptopach czy komputerach all-in-one skorzystamy z Windows 11 nawet wtedy, gdy nie będziemy posiadać kamerki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
zdecydowany z...
9 miesięcy temu
...od ośmiu lat na wszystkich swoich 4 stacjonarnych i 2 laptopach jadę na Ubuntu ze środowiskiem graficznym xfce4 i takie rzeczy są nie do pomyślenia... Apple też takich hocków nie wyprawia - przynajmniej na razie...a Microsoft ?...mało kto wie, ale serwery M$ z których pobiera się aktualizacje KB chodzą na linuxowym Apache... widać, system oparty na New Table File System nie zdaje egzaminu w poważniejszych zastosowaniach...żadna łódź podwodna, żadna elektrownia atomowa czy statek kosmiczny nie używa Windowsa, tylko którejś dystrybucji Linuxa odpowiednio przygotowanej do zadań...Iran do wzbogacania uranu w systemie sterowania wirówkami używał oprogramowania Siemensa na Windowsie i skończyło się to Stuxnetem... drugi raz nie popełnią tego samego błędu... szkoda, że wiedza informatyczna w społeczeństwie jest tak niska... przecież w urzędach administracji publicznej nie trzeba używać płatnego systemu operacyjnego Windows, bo Linux dostarcza takich samych narzędzi do obsługi bazy danych - ileż byłoby oszczędności z tego tytułu o bezpieczeństwie nie mówiąc...wystarczyłoby tylko podjąć decyzję i stworzyć ustawę, ale pewnie podniósłby się wrzask stokroć głośniejszy od tego, jaki towarzyszy ustawie "lex TVN"....no bo ktoś płaci, a ktoś bierze pieniądze... bardzo grube pieniądze, których podobno nie ma i nie będzie...
stevan
11 miesięcy temu
Idzie faszyzm! Pogonią go Ruscy, bo reszta się boi.
Jejku
11 miesięcy temu
Zamordyzm koncernów no i nadzór . Kiedy wy ludziska się obudzicie że urzędasow politykow i miliarderow za łby trzeba wyciągnąc pod gilotynę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić