o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Wielkopolska. Potężny wybuch w domu jednorodzinnym. Są ranni

10
Podziel się

W Trębaczowie (woj. wielkopolskie) w domu jednorodzinnym wybuchły butle z gazem. W domu mieszkali 71-letni seniorzy, którzy zostali ranni - nie wymagali hospitalizacji. Policja ewakuowała mieszkańców pobliskich budynków.

Wielkopolska. Potężny wybuch w domu jednorodzinnym. Są ranni
Wybuch butli z gazem w domu na Wielkopolsce. (Facebook)
bECFlJxN

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 9.30 w Trębaczowie (woj. wielkopolskie). Straż pożarna i pogotowie ratunkowe zostały poinformowane, że w domu w powiecie kępińskim doszło do wybuchu butli z gazem. Służby przyjechały na miejsce zdarzenia około godziny 9.40. Interweniowało 12 zastępów straży pożarnej.

Jak poinformował rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski, zniszczeniu uległ dom w zabudowie bliźniaczej. Małżeństwo seniorów doznało powierzchownych obrażeń ciała, niewymagających hospitalizacji. Mocno ucierpiał natomiast dom seniorów. Jego przednia ściana runęła na ziemię i wszystko uległo zniszczeniu, dlatego dom nie nadaje się do zamieszkania.

bECFlJxP

Wybuch w domu jednorodzinnym. Policja ewakuowała mieszkańców

W związku z tym, że dom leży w bezpośrednim sąsiedztwie z innymi budynkami, policja ewakuowała okolicznych mieszkańców, łącznie ewakuowano 15 osób. Z sąsiednich budynków ewakuowano łącznie 15 osób. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu.

bECFlJxV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFlJyq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
A P
3 miesiące temu
Nie używam gazu bo się obawiam takich sytuacji, gotuję na piecu opalanym suchym drewnem i niech mi tylko spróbują zabronić ci pseudo ekolodzy ciągle bredzący o jakichś kopciuchach.
EMERYT
3 miesiące temu
Najgorsze jest to że sprzedawcy butli dając puste butle do napełniania wiedzą i nic nie robią z tym że butle nie są czyszczone!!! Klient po podłączeniu butli czuje nie raz smród niewyobrażalny oparów , dziwne spalenie gazu, nieregularny płomień. Tylko proszę nie mówić o regulacji kuchenek!!!! Ten temat opanowany. Moim zdaniem powinny być służby które regularnie sprawdzają czy butle są czyszczone. Sprzedawca sprzedaje pełną ciężką butlę a w środku butli śmierdzący syf!!!! JAK NA TYM POLU SIĘ POPRAWI TO I WYBUCHÓW I NIESZCZĘŚĆ BEDZIE MNIEJ.
praktyk
3 miesiące temu
może tak wjechać na gazownie jak napełniają butle z wadliwą uszczelką .tam karać od od prezesa wtedy pracownik wyciągnie starą wadliwą uszczelkę . ludzie będą żyli .takie proste - dozory techniczne tylko śpią a kasę biorą .
bECFlJyr
Bogusław
3 miesiące temu
Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu... Ale w tytule zajawki; wybuchła butla z gazem. :) Butle mają to do siebie, że nie wybuchają. Wybucha ulatniający się, lub rozgrzany w butli gaz.
Konfederata
3 miesiące temu
Po przyłączeniu POlin do IV Rzeszy niemieckiej ceny prądu biją rekordy i ludzi nie stać na gotowanie elektryczne. POlactwo jak zagłosowało, tak ma.
kumendant OSP
3 miesiące temu
Interweniowało 12 zastępów straży pożarnej. Były jeszcze 3 oddziały Straży ale nie szło się dopchać bliżej pożaru jak 300 metrów od domu bo tyle było wozów pożarniczych.
fizyk
3 miesiące temu
Panowie strażacy butle z gazem nie wybuchają, chyba wówczas gdy są w ogniu. Brak wiedzy tzw. specjalistów jest porażający. Z butli ulotnił się gaz (być może puściła wadliwa uszczelka, to częste przypadki) i nastąpił wybuch. Parę lat temu w Szecinie zginęły nastolatki (5 osób). Dzwoniłem do tamtejszej straży aby podać przyczyny tragedii. Strażak zasugerował odbiory butli w domach - szok. Co on może skontrolować, kiedy mie ma wiedzy. Dwa razy miałem zagazowany domek letniskowy z tej samej butli gazowej. Nakrętka od reduktora była całkiem poluzowana więc ją solidnie dokręciłem. Za tydzień to samo - zagazowany domek i poluzowana nakrętka reduktora. Przyczna, to płynąca w czasie wadliwa uszczelka. Czy panowie strażacy w końcu skorzystają z cudzej wiedzy i doświadczenia, czy nadal będę czytał bzdury o wybuchających butlach z gazem?
Talez
3 miesiące temu
Znowu nie wiem jaka jest prawda, bo redaktorzy nie potrafią odróżnić wybuchu butli z gazem (co jest bardzo mało prawdopodobne) od wybuchu gazu z butli.
czaszef
3 miesiące temu
Takie zdarzenia powtarzają się między innymi dlatego, że dziennikarze wciąż piszą o wybuchających butlach. Butle nie wybuchają. Wybucha gaz, który ulatnia się z butli poprzez nieszczelne zawory i wypełnia zamknięte pomieszczenie. Proponuję akcję uświadamiającą a przynajmniej nie pisanie bzdur. Może wtedy wypadków będzie trochę mniej.
Koko
3 miesiące temu
Butle nie wybuchają, a wybucha gaz! Szkółka ryzykować?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić