Wieźli je na tylnym siedzeniu auta. Policja przejęła narkotyki za 550 tys. zł

Trzej pseudokibice, zatrzymani przez policjantów podczas akcji przeprowadzonej w Rudzie Śląskiej, wieźli samochodem narkotyki o wartości 550 tys. zł. Mundurowi przejęli w sumie trzy i pół kilograma marihuany i metamfetaminy.

Policjanci znaleźli narkotyki za ponad pół miliona złotychPolicjanci znaleźli narkotyki za ponad pół miliona złotych
Źródło zdjęć: © KMP w Rudzie Śląskiej
Aneta Polak

Narkotyki o wartości 550 tys. zł wieźli samochodem trzej pseudokibice, zatrzymani przez policjantów podczas akcji przeprowadzonej w Rudzie Śląskiej. Mundurowi przejęli w sumie trzy i pół kilograma marihuany i metamfetaminy.

Policjanci z lokalnej komendy współpracowali z zespołem ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Katowic. Akcja była zaplanowana na podstawie wcześniejszych ustaleń dotyczących możliwości przewozu znacznych ilości narkotyków przez jednego z mieszkańców Rudy Śląskiej.

Narkotyki w aucie, papierosy w mieszkaniu

Podczas kontroli pojazdu, który zatrzymano w pobliżu miejsca zamieszkania podejrzanego, na tylnym siedzeniu odnaleziono reklamówki pełne narkotyków. W samochodzie przebywało trzech mężczyzn w wieku 26, 27 i 41 lat, wszyscy powiązani z grupami pseudokibiców.

Aż wyleciał w powietrze. Dramatyczne nagranie. Ustalili winnego

Dodatkowo, w trakcie przeszukiwania mieszkań zatrzymanych odkryto duże ilości papierosów nieznanego pochodzenia, które okazały się podróbkami renomowanych marek tytoniowych, pozbawionymi polskich znaków akcyzowych.

Zatrzymano trzech mężczyzn
Zatrzymano trzech mężczyzn © Materiały policyjne

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 3,5 kilograma środków odurzających i psychotropowych.

Śledczy oszacowali, że wartość skonfiskowanych narkotyków na czarnym rynku wynosi ponad 550 tys. zł. Zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków usłyszeli dwaj z zatrzymanych, a prokuratura zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Wybrane dla Ciebie