Włamanie do domu burmistrzyni Los Angeles. Zatrzymano podejrzanego

6

29-letni mężczyzna został aresztowany w związku z podejrzeniem włamania do domu burmistrzyni Los Angeles. W chwili zajścia Karen Bass przebywała wewnątrz budynku wraz z rodziną. Jak dotąd nie są znane motywy działania 29-latka.

Włamanie do domu burmistrzyni Los Angeles. Zatrzymano podejrzanego
Karen Bass (EPA, PAP, CAROLINE BREHMAN)

Z informacji przekazanych przez Departament Policji w Los Angeles wynika, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 kwietnia, około 6:40 rano. Sprawca rozbił szklane drzwi Getty House - oficjalnej rezydencji burmistrzyni - i wszedł do środka. W momencie włamania Karen Bass była w budynku wraz z rodziną.

Burmistrzyni Bass i jej rodzina nie ucierpieli i są bezpieczni. Burmistrzyni jest wdzięczna policji za reakcję i zatrzymanie podejrzanego - przekazał w komunikacie Zach Seidl, zastępca burmistrzyni.

29-letni napastnik został zatrzymany na miejscu zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele

Włamanie do domu burmistrzyni Los Angeles. Trwa ustalanie motywu

Jak podaje NBC Los Angeles, zatrzymany 29-latek to Ephrain Matthew Hunter, mieszkaniec miasta. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie pod zarzutem dokonania włamania. Nie podano jednak dodatkowych szczegółów dotyczących samego zdarzenia.

CNN informuje, że śledczy dopiero ustalają dokładny motyw działania sprawcy, w tym tego, czy celowo wtargnął on do tego konkretnego domu.

Jak podkreśla Los Angeles Times, to już drugi raz, kiedy Karen Bass padła ofiarą włamania w czasie, gdy pełni ważny urząd. We wrześniu 2022 roku, gdy była członkinią Izby Reprezentantów, doszło do włamania do innego domu, w którym mieszkała. Skradziono wówczas dwie sztuki broni.

Źródło: NBC Los Angeles, Los Angeles Times, CNN

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić