aktualizacja 

Wojownicy Maryi w Krakowie. Spójrzcie, kto znalazł się w tłumie

1202

Wojownicy Maryi przeszli przez Kraków. Podczas marszu do sanktuarium w Łagiewnikach, modlono się w intencji "zdemonizowanych rodzin i nihilistycznej młodzieży". W spotkaniu nie zabrakło także małopolskiej kurator oświaty, Barbary Nowak.

Wojownicy Maryi w Krakowie. Spójrzcie, kto znalazł się w tłumie
Małopolska kurator oświaty bierze udział w spotkaniu Wojowników Maryi (Agencja Wyborcz.pl, Fot. Sylwia Penc / Agencja Wyborcza.pl)

Procesja różańcowa z Rynku Podgórskiego do sanktuarium w Łagiewnikach przeszła przez Kraków w sobotę, 13 maja. Wzięło w niej udział kilkaset osób z całej Polski. Na marszu nie zabrakło też wspierającej ruch małopolskiej kurator oświaty, Barbary Nowak.

Polityczka Pis-u już wcześniej zachęcała do udziału w marszu w swoich mediach społecznościowych. Na swoim twitterze kilka dni wcześniej pisała:

13 maja do Krakowa przyjeżdżają Wojownicy Maryi z rodzinami z całej Polski! Zapraszają wszystkie rodziny do wspólnej procesji różańcowej! Z Rynku Podgórskiego wymarsz o 10.00 do Łagiewnik! POLSKA ODRADZA SIĘ PRZEZ MARYJĘ! Zaprasza Ks. Dominik Chmielewski

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Barbara Nowak nie zostanie odwołana? "Wypowiedzi kurator Nowak bardzo im pasują"

Zwolennicy kontrowersyjnego ruchu spotkali się w sobotę rano. Wśród tłumu widoczne były bluzy z napisami: "Totus tuus" czy "Pod twoją obronę uciekamy się święta boża rodzicielko".

Uczestnicy marszu mieli ze sobą flagi z wizerunkiem Maryi oraz drewniane krzyże. Wśród niosących nie zabrakło też dzieci.

W spotkaniu wziął udział także były lider ruchu, ksiądz Dominik Chmielewski. Do zebranych nawoływał:

Modlimy się za tych, którzy są prześladowani w tym mieście, ponieważ opierają się na dekalogu. Za odrzuconych i żyjących w rozpaczy. Szczególnie razem z moimi braćmi Salezjanami modlę się za młodzież Krakowa, która jest źrenicą oka, która żyje w nihilizmie, w rozpaczy, a tęskni za tym, by żyć w świetle Bożej łaski.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", ksiądz Chmielewski został odwołany z funkcji moderatora powstałego w 2017 roku ruchu, decyzją Komisji Nauki i Wiary Konferencji Episkopatu Polski. W jego naukach duchowni wypunktowali liczne błędy teologiczne.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić