aktualizacja 

Wrócili do Sejmu. Minister niezadowolona z nowych porządków

273

- Dlaczego w Polsce nie szczepi się na COVID? - takie pytanie zadała dziennikarka Justyna Dobrosz-Oracz odchodzącej minister zdrowia. Katarzyna Sójka przebiegła jednak przez korytarz w Sejmie nie udzielając na nie odpowiedzi. - Drodzy państwo, zdecydujcie się na pytanie - powiedziała pod nosem Sójka do przechodzących obok przedstawicieli mediów.

Wrócili do Sejmu. Minister niezadowolona z nowych porządków
"Zdecydujcie się na pytanie". Tak odchodząca minister zdrowia odpowiada na pytanie o szczepionki (PAP, Paweł Supernak)

Katarzyna Sójka przejęła władzę w resorcie zdrowia na krótko przed wyborami parlamentarnymi. Jako że obóz Zjednoczonej Prawicy nie ma większości w nowym Sejmie, wkrótce Sójka najpewniej pożegna się z ministerstwem. Polityczka Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowa Wielkopolskiego ponownie otrzymała mandat poselski, przez co nadal możemy oglądać ją na Wiejskiej.

"Zdecydujcie się na pytanie". Tak odchodząca minister zdrowia odpowiada na pytanie o szczepionki

Wiele wskazuje jednak na to, że przedstawicielom PiS przejście do opozycji nie przychodzi łatwo. W ostatnich latach dziennikarzom nie pozwalano swobodnie przemieszczać się po Sejmie, przez co też posłowie i posłanki unikali trudnych pytań przedstawicieli mediów. Teraz to się zmieniło, bo nowy marszałek Szymon Hołownia cofnął część decyzji poprzedników.

Obecna minister zdrowia musiała zmierzyć się z pytaniami Justyny Dobrosz-Oracz w jednym z sejmowych korytarzy. - Dlaczego w Polsce nie szczepi się na COVID? Dlaczego Polska to jeden z niewielu krajów, w których nie ma szczepień? - zapytała dziennikarka portalu gazeta.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hołownia w nowej roli. "Jego nadzieje to pobożne życzenia"

Za minister zdrowia i dziennikarką gazeta.pl podążał też Radomir Wit z TVN24. Posłanka PiS wykorzystała jego obecność, by nie odpowiedzieć na pytanie. - Drodzy państwo, zdecydujcie się na pytanie - powiedziała krótko.

- Może pani na dwa pytanie odpowiedzieć - odpowiedziała jej Dobrosz-Oracz, ale minister Katarzyna Sójka zniknęła za drzwiami.

Przy następnej okazji Sójka znów nie odpowiedziała na to samo pytanie. - Pani minister, dlaczego nie ma cały czas tych szczepionek na COVID? - pytała dociekliwie Dobrosz-Oracz. Po raz kolejny minister zdrowia tylko przemknęła obok dziennikarzy i nie odpowiedziała na ich pytania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić