Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Wstrząsające zdjęcie z kościoła w Łapach. "Patokatolicyzm"

149
Podziel się

W Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach (woj. podlaskie) powstał kontrowersyjny Grób Pański. Obok napisu "Jak zabijam Jezusa" pojawiły się butelki po alkoholu, kombinezon ochronny, Matka Boska na tle tęczy oraz wizerunek Marty Lempart, Margot i Barta Staszewskiego.

Wstrząsające zdjęcie z kościoła w Łapach. "Patokatolicyzm"
Kontrowersyjny Grób Pański w Łapach. (Twitter)
bEEhmoWJ

W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach postawiono Grób Pański. Pod figurą martwego Chrystusa, który leży na skrzynkach po piwie, umieszczono podpis "Jak zabijam Jezusa".

Obok znajdują się puste butelki po alkoholu, kombinezon ochronny i opakowania po szczepionkach, Matka Boska z tęczową aureolą oraz okładka tygodnika "Do Rzeczy", na której umieszczono wizerunek liderki Strajku Kobiet Marty Lempart oraz aktywistów LGBT Margot i Bartosza Staszewskiego.

bEEhmoWL

Bart Staszewski oburzony Grobem Pańskim w Łapach

Staszewski nie kryje oburzenia instalacją. Skierował do parafii w Łapach oraz diecezji łomżyńskie pismo z prośbą o usunięcie z niej jego twarzy.

To nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, nazywam to patokatolicyzmem. Kościół ma obecnie poważniejsze problemy, jak pedofilia czy kary nałożone na arcybiskupa Głódzia. Niestety, nie wyciąga z tego żadnej lekcji. Znam osoby wierzące, które nie identyfikują się z takim przekazem. Sam uważam swoją działalność za propolską i chrześcijańską, bo propaguję szacunek dla drugiego człowieka - powiedział aktywista w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
bEEhmoWR

Grób Pański w Łapach można zobaczyć na transmitowanych w internecie nabożeństwach. Kamera jest jednak ustawiona w taki sposób, by nie było widać, ile osób znajduje się w kościele.

Zobacz także: Wielkanoc Lecha Wałęsy. Były prezydent ma duży dylemat

bEEhmoWS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhmoXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
Z doświadczen...
2 miesiące temu
Ci wszyscy, którzy jadą teraz na kk, będą się dopraszać o klechę umierając w szpitalu, zawsze tak jest, wszystkie te protesty trwają jakiś czas a potem ludzie wracają do starego. Albo gdy ojciec powie, że syna/córkę "bezbożnika"/"bezbożnicę" wydziedziczy z domu i morgów - raz dwa zaczynają lizać klesze... sami wiecie, co. To stare jak świat, widziałem już niejeden raz.
KtośTamĆpa
6 miesięcy temu
Kombinezon ochronny i szczepionki zabijają Jezusa? WTF?
Ang
6 miesięcy temu
Wstyd mi za miasto, z którego pochodzę.
bEEhmoXn
Locke
6 miesięcy temu
Podobno jak Bóg chce kogoś ukarać to mu najpierw rozum odbiera.
Trzeżwy
6 miesięcy temu
Dopóki wierni w Łapach i w innych miejscach będą uważali ADMINISTRATORA kościoła czyli proboszcza jako półboga i nie zwrócą uwagi że nie życzą sobie takich wystrojów dopóty tak będzie ....Inna sprawa - gdzie jest prokuratura w tej sytuacji....
TwójNick
6 miesięcy temu
Prawda boli, ale brawo za odwage głoszenia prawdy o patologii lgtb. Są normalne osoby homo, które nie identyfikują się z hejtem na kościół
Ktosia
6 miesięcy temu
Jezus leżący na śmieciach nie ma w kościele godnego miejsca
MESJASZ
6 miesięcy temu
Klerykalna rozpusta i pedofilia nie zabiją Jezusa , bo i Bóg to ich "narzędzia" pracy .
Dan
6 miesięcy temu
Tylko co kler miał na myśli z tymi lekami , szczepiakami i kombinezonem ??? Odbieram to jak akcje przeciwko szczepieniam że to grzech . Jeżeli tak to ksiądz powinien trafić do więzienia a kuria dostac karę !
Wesley
6 miesięcy temu
A nie ma tam zdjęć księży, którzy mordują Jezusa poprzez wykorzystywanie seksualne dzieci i brzuchaczy biskupów ukryających ich?
pawel
6 miesięcy temu
niech wielebny jeszcze powiesi pełną listę TWSB w sutannach (około 6 tys.nazwisk) ...
pawel
6 miesięcy temu
zdjęcia wielebnego Jankowskiego tam nie widzę ...
Kresowiak
6 miesięcy temu
Komuniści też oburzali się na tą jakie robiono w Kościołach Groby Pańskie, minęło 40 lat i ten sam problem, a więc komuna wiecznie żywa
bEEhmoXf
ASIOR
6 miesięcy temu
Szkoda że nie dodali pedofilii w kościele i samych siebie wtracajacych się w politykę Źdźbło w oku innych dostrzegają ale belki we własnym nie widzą
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić