Maria Czarniecka| 
aktualizacja 

Wszystkich Świętych. Oni w tym roku od nas odeszli

6
1/12

Maria Janion

Maria Janion
(ONS)
0
0

Wybitna historyk literatury, krytyk, specjalistka języka polskiego, europejskiego romantyzmu, profesor nauk humanistycznych. Była członkiem Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności, doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego.

2/12

Krzysztof Penderecki

0
0

Krzysztof Penderecki był wybitnym polskim kompozytorem, dyrygentem i pedagogiem muzycznym. Stworzył muzykę między innymi do "Lśnienia" Stanleya Kubricka, "Dzikości serca" Davida Lyncha, czy "Egzorcysty" Williama Fredkina. Czterokrotny laureat nagrody Grammy.

3/12

Andrzej Strzelecki

0
0

Andrzej Strzelecki Polakom był znany głównie dzięki rolom w serialach "Klan", "Barwy szczęścia", czy "Na dobre i na złe", ale przede wszystkim był wybitnym aktorem teatralnym. Był wykładowcą teatralnym, przez dwie kadencje był również rektorem Akademii Teatralnej. Zmarł po długiej walce z chorobą.

4/12

Paweł Królikowski

0
0

Paweł Królikowski zapamiętany został przede wszystkim dzięki roli Kusego w serialu "Ranczo". Był również jurorem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Aktor był uwielbiany nie tylko przez widzów, ale i przez swoich znajomych ze świata polskiej telewizji.

5/12

Ewa Demarczyk

0
0

Ewa Demarczyk związana była z kabaretem "Piwnica pod Baranami". Była jedną z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych wokalistek polskiej sceny poezji śpiewanej.

6/12

Jerzy Plich

0
0

Jerzy Pilch był polskim pisarzem, publicystą, dramaturgiem i scenarzystą filmowym. Jego dzieła to między innymi: "Pod Mocnym Aniołem", "Tysiąc spokojnych miast", czy "Moje pierwsze samobójstwo". Laureat Literackiej Nagrody "Nike".

7/12

Andrzej Strumiłło

0
0

Andrzej Strumiłło był wybitnym malarzem, grafikiem, rzeźbiarzem i fotografem. W swojej twórczości nawiązywał szczególnie do Azji, choć podróżował również po innych miejscach, które fotografował i rysował. W 2008 roku jego wystawę finansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez całe życie był mocno związany z Suwalszczyzną.

8/12

Dariusz Gnatowski

0
0

Dariusz Gnatowski przez lata był odtwórca roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich". Oprócz tego był również aktorem teatralnym i dubbingowym. Przez lata zmagał się z cukrzycą. Wydał książkę "Dieta bez wyrzeczeń", w której opisał swoją drogę po zdrowie.

9/12

Wojciech Pszoniak

0
0

Wojciech Pszoniak był aktorem teatralnym. Uznany przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku. Występował również w filmach. Na srebrnym ekranie pojawił się w "Weselu", "Ziemi obiecanej" czy "Krecie".

10/12

Gienek Loska

0
0

Gienek Loska był białorusko-polskim wokalistą. Zasłynął dzięki występowi w "Mam Talent". Później wystąpił w polskiej edycji programu "X Factor". Założył zespół, z którym wydał płytę "Hazardzista". W 2018 roku dostał wylewu krwi do mózgu. Od tamtej pory nie doszedł do siebie, zmarł w wyniku choroby.

11/12

Romuald Lipko

0
0

Romuald Lipko był kompozytorem i multiinstrumentalistą. Pisał piosenki dla Anny Jantar, Urszuli, Ireny Jarockiej, czy Maryli Rodowicz. Od ponad 40 lat był członkiem Budki Suflera.

12/12

Agnieszka Fatyga

0
0

Agnieszka Fatyga była śpiewaczką, aktorką teatralną i telewizyjną. Występowała w Teatrze Narodowym, Teatrze Ateneum, czy w Operetce Warszawskiej. Wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia, a przede wszystkim za niesamowity talent wokalny.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić