Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wybory 2020. Frekwencja w wyborach prezydenckich. Może paść rekord

21
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała w trakcie konferencji prasowej o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania na godz. 12. Potwierdziły się przewidywania Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka o wysokiej frekwencji.

Wybory 2020. Frekwencja w wyborach prezydenckich. Może paść rekord
(YouTube.com, Państwowa Komisja Wyborcza)

Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej w trakcie drugiej niedzielnej konferencji prasowej poinformowali o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania.

Mamy dobre, a nawet bardzo dobre wiadomości - powiedział Sylwester Marciniak, Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie 2020. Bardzo wysoka frekwencja

Do godziny 12.00 frekwencja wyniosła 24,08 proc. To znaczny wzrost w stosunku do poprzednich wyborów prezydenckich, które odbyły się w 2015 roku. Pięć lat temu w pierwszej turze w całej Polska frekwencja do godz. 12 wyniosła 14,61 proc. Rekord frekwencji w Polsce padł w 1995 r., kiedy w I turze wyborów prezydenckich poszło do głosowania blisko 65 proc., a w drugiej niemal 70 proc. uprawnionych.

Wybory 2020. Województwa z najwyższą frekwencją

Najwyższą frekwencję do godziny 12:00 zanotowano w województwie mazowieckim, gdzie wyniosła 26,36 proc. Drugie jest woj. małopolskie z wynikiem 25,32 proc., a trzecie miejsce zajęło woj. podlaskie: 25,16 proc. Natomiast najniższą frekwencję zanotowano w województwie opolskim, gdzie wyniosła 20,6 proc.

Najwyższa frekwencja w Warszawie

W stolicy do godziny 12.00 zagłosowało 29,59 uprawnionych. Drugie miejsce zajęła Zielona Góra - 28,58 proc., a trzecie Toruń z wynikiem 28,42 proc. Przewodniczący PKW podkreślił, że we wszystkich dużych miastach frekwencja wyniosła powyżej 20 proc. Ostatnie miejsce zajął na tej liście Gdańsk z frekwencją 22,11 proc.

Zobacz także: Studio Wyborcze PKW: Wybory Prezydenta RP 2020 – konferencja prasowa 28 czerwca 2020 r. godz. 13:30

Wybory 2020. Nieliczne incydenty

W Jedwabnie niedaleko Szczytna mężczyzna został zaatakowany w czasie rozwieszania plakatu. W OKW nr 100 w Toruniu przewodniczący komisji był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie wykryto 2,62 promila alkoholu.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
czarny
2 lata temu
Wstyd mi za tych co nie poszli na wybory i nie chodzi mi na kogo by zagłosowali tylko o to że nie oddali głosu Ważą się dalsze losy naszego kraju a oni mają to w d...e
Nietro
2 lata temu
Jestem z wawy a przebywam na urlopie na wybrzeżu dopisałem sie do listy wyborców i zagłosowałem. Uważam, że tylko bezmyślni i nieodpowiedzialni obywatele olewają wybory.. Skoro nie głosujesz to później nie wymądrzaj się... Żenada
Śląsk
2 lata temu
Dzisiaj taka sytuacja: stoję w sali wyborczej i czekam na swoją kolej, nagle jedna starsza Pani chcąc oddać głos prosi Pana o pokazanie na liście, który z kandydatów jest z PISu, bo nawet nie wiedziała jak kandydat z tej partii się nazywa 🤦🤦🤦 takim ludziom powinno się odebrać prawo do głosowania. Szlag człowieka trafia.
polakMały
2 lata temu
#Bosak2020
juzza5godzin
2 lata temu
totalna POrażka
Leosia
2 lata temu
Ruszcie swoje cztery litery i oddajcie swój głos, żebyście potem do nikogo nie mieli pretensji; reklamacje uliczne nie będą uwzględniane!
Gość
2 lata temu
Nareszcie naród się obudził.
Jolka
2 lata temu
Ja głosowałem bez kolejki zdalnie;)
Wyborca
2 lata temu
Trzaa glosowac
POwyborach
2 lata temu
beda POpłakiwać przegraną
hmn
2 lata temu
Zdalne i korespondencyjne głosy pójdą na jednego znanego nam kandydata.
Ooooooo
2 lata temu
Głosowanie to obowiazek każdego uprawnionego do głosowania Polaka. Potem ci co nie głosują najwicej mają do powiedzenia.
Obyczajowy
2 lata temu
A do sklepu tez chodzicie zdalnie
Pozdro
2 lata temu
Dlatego ja z mężem wzięliśmy przykład z polityków i postanowiliśmy głosować zdalnie! Jesteśmy nad polskim morzem brak kolejek i tłoku! Leżymy na piasku słoneczko świeci A my zajadamy się metka z suchym chlebkiem popijam gorzką z kola i jest super! A mówią że drogo nad morzem:) Wybraliśmy głosowanie zdalne gdyż ta forma glosowania jest bardzo bezpieczna i nie zagraża naszemu zdrowiu! Pozdrawiamy! Beata z Juzkiem:^)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić