o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Wybory korespondencyjne 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska z jasną deklaracją. "To nie wybory, tylko usługa pocztowa"

65
Podziel się

Małgorzata Kidawa-Błońska wzięła we wtorek 28 kwietnia udział w konferencji prasowej w Sejmie. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta przekazała jasną deklarację odnośnie startu w wyborach, jeżeli odbędą się one w trybie korespondencyjnym.

Wybory korespondencyjne 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska z jasną deklaracją. "To nie wybory, tylko usługa pocztowa"
(PAP)
bESJIaOJ

Projekt ustawy o możliwości przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego znajduje się aktualnie w Senacie. Zgodnie z wszelkimi zapowiedziami senatorowie wykorzystają cały przysługujący im czas i zwrócą ustawę do Sejmu po 30 dniach od jej otrzymania. Należy się zatem spodziewać, że ponowne prace nad projektem w Sejmie odbędą się 7 maja.

Deklaracja Kidawy-Błońskiej. Dziennikarze zgromadzeni na konferencji prasowej dopytywali, czy kandydatka Koalicji Obywatelskiej ma zamiar wystartować w zbliżających się wyborach. Odpowiedź była bardzo jednoznaczna.

bESJIaOL

Jeżeli 7 maja uda nam się zatrzymać to szaleństwo PiS, wyborów w maju nie będzie. W wyborach korespondencyjnych robionych w taki sposób, jak przygotowało to PiS - czyli nie w wyborach, tylko w usłudze pocztowej - w maju, kiedy rośnie liczba zakażonych, udziału nie wezmę - zapowiedziała Kidawa-Błońska.

Wybory korespondencyjne 2020. Naruszenie podstawowych zasad?

Kidawa-Błońska dopytywana przez dziennikarzy wyjaśniła, że nie weźmie udziału w wyborach także wtedy, gdy wybory korespondencyjne zostałyby przeprowadzone w późniejszym terminie, na przykład 17 lub 23 maja.

bESJIaOR

Wybory muszą być uczciwe, tajne, bezpieczne i przeprowadzone przez PKW (...) Wybory mają być wyborami, a nie usługą pocztową. Poważny człowiekczłowiek powinien wziąć udział w wyborach, które są wyborami, a nie w farsie i legalizowaniu planu Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bESJIaPm
KOMENTARZE
(65)
zdzichu
2 lata temu
Ta Pani weszła w wiek emerytalny i powinna zająć się dziećmi i wnukami o ile je posiada a nie ośmieszać się w polityce o której nie ma bladego pojęcia i jest pionkiem w rozgrywce innych .
aswe3
2 lata temu
Miła fajna babka - "kserografy" faktycznie mogą być uruchomione , a tak po prawdzie to już czas dać sobie i swoim wyborcą spokój . Proszę by już nie robiła Pani , nic więcej w sprawie wyborów ..
Janek
2 lata temu
Co ta kobieta może powiedzieć mądrego tu chodzi o kasę naszą bo chcą stanu i ogromnych odszkodowań bo siedzą w korporacjach , spółkach , firmach i tu wcale nie chodzi o wybory tylko o kasę Grodzki pokazał jak ją się wyciąga
bESJIaPn
Janek
2 lata temu
A gzie konstytucja Konstytucja nie działa wybiórczo i kiedy wam się podoba Przeciętny Polak ma większą wiedzę od Kidawy i wie że konstytucja przez wasz noszona była i jest łamana I teraz też ją Kidawa łamie albo celowo albo jej naprawdę nie zna , więc o czym tu mowa Gdyby miała poparcie 50% to wszystko byłoby dobrze bo konstytucji nie wolno łamać i wybory muszą się odbyć
Janek
2 lata temu
Kobieto gdybyś miała trochę rozumu to w ogóle nie powinnaś się zgodzić na taki urząd o którym nie masz żadnego pojęcia a teraz twój kwik nikogo nie obchodzi
Tikej
2 lata temu
No i dobra, w ogóle nie powinna kandydować. Sklecic dwóch zdan nie potrafi bez Borysa Dupki.
Fifi
2 lata temu
Zacofana jak ruski zabór
oby- watel
2 lata temu
Pani Ciamciaramciu bzdury pani gada. Chcemy wyborow! Chcemy usunac Dude ! Panie Jaro, chcemy glosowac!
sprawiedliwy
2 lata temu
Jak się patrzy na tą opozycje co oni wyprawiają to ręce opadają totane dno ,zastanawiam się kiedy ludzie dojzeją i pokaża im prawdę i nie powinni się dostac na zadne stołki banda nieudaczników i złodzieji szkodników Polski
K-B
2 lata temu
Błońska to ona już dawno nie ma.
bótka
2 lata temu
ty kihawa zdecyduj się ! - chcesz ty kihawo być PREZYDENTEM CZY NIE chcesz ?
Mohehowy
2 lata temu
A ruda małpa tylko siedzi i liczy ojro.
Mohehowy
2 lata temu
A ruda małpa tylko siedzi i liczy ojro.
bESJIaPf
ASA
2 lata temu
KICHAWA-BREDZIŃSKA DNO DNA !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić