Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory prezydenckie 2020. Do której można głosować? Do której są czynne lokale wyborcze?

1

Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich 2020 powoli dobiega końca. Już niewiele czasu zostało do zamknięcia lokali wyborczych. Do której godziny można głosować?

Wybory prezydenckie 2020. Do której można głosować? Do której są czynne lokale wyborcze?
Do której są czynne lokale wyborcze? Wybory 2020 (PAP)

Do której godziny są czynne lokale wyborcze?

Głosowanie na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbywa się w niedzielę 12 lipca. Lokale wyborcze są czynne od samego rana. Pierwsi wyborcy już o godzinie 7:00 mogli oddać głos na swojego faworyta w wyborach.

Ile czasu jeszcze zostało do zamknięcia lokali wyborczych?

Już tylko niecałe 100 minut dzieli nas od zakończenia głosowania na prezydenta Polski. Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21:00. Tylko do tej godziny można oddać głos na jednego z dwóch kandydatów na prezydenta.

Państwowa Komisja Wyborcza podała już informację o frekwencji wyborczej, jaka była na godzinę 17:00. Jak się okazuje, była ona większa niż w I turze wyborów. O 17:00 frekwencja wynosiła 52,1 proc. Z kolei 2 tygodnie temu było to 47,89 proc.

Jak głosować na prezydenta?

Aby oddać ważny głos, na karcie do głosowania należy znaleźć kandydata, na którego chcemy zagłosować i przy jego nazwisku, w białej kratce, zaznaczyć "X" (dwie przecinające się linie).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić