Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory prezydenckie 2020. Przed lokalami wyborczymi tworzą się kolejki

5

Wybory prezydenckie 2020. W Polsce trwa głosowanie na prezydenta. Lokale wyborcze sa czynne od 7:00 rano. Przed wejściami ustawiają się kolejki.

Wybory prezydenckie 2020. Przed lokalami wyborczymi tworzą się kolejki
Wybory prezydenckie 2020. Kolejki przed lokalami wyborczymi (Getty Images)

Wybory prezydenckie 2020. Kolejki przed lokalami wyborczymi

Trwają wybory prezydenckie w Polsce. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, są one przeprowadzane w reżimie sanitarnym. Do lokalu wyborczego może wejść ograniczona liczba osób. Wyborcy ustawiają się więc w kolejkach przed wejściem.

Wybory 2020 w czasie koronawirusa. Zasady

Na każdego wyborcę w lokalu wyborczym musi przypadać 4 m2. W związku z tym osoby, które nie mogą wejść do środka z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, ustawiają się w kolejach przed wejściem do lokali wyborczych.

Głosowanie w wyborach prezydenckich w lokalach wyborczych odbywa się w maseczkach. Wyborcy mogą zostać jedynie poproszein przez członka komisji wyborczej o odchylenie na chwilę maseczki w celu weryfikacji tożsamości.

Aby głosować na prezydenta najlepiej mieć własny długopis. Z uwgi na bezpieczeństwo zaleca się, by wyborcy mieli własne długopisy, którymi zaznaczą znak "X" przy nazwisku kandydata na karcie do głosowania.

Wybory prezydenckie 2020 odbywają się 28 czerwca. Lokale są czynne od rana, od 7:00. Zakończenie głosowania przewidziane jest na godzinę 21:00.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić