aktualizacja 

Wybory w USA. Nie wytrzymał. Jest oświadczenie Trumpa

130

Tegoroczne wybory przerosły Donalda Trumpa, o czym świadczy jego aktywność w social mediach. Na Twitterze pojawił się komunikat, w którym obecny jeszcze prezydent USA nie zgadza się z wynikami wyborów.

Wybory w USA. Nie wytrzymał. Jest oświadczenie Trumpa
Donald Trump wychodzący z Białego Domu. (PAP)

Na wyniki wyborów w USA czeka cały świat. Choć obaj kandydaci szli łeb w łeb, to właśnie Joe Biden wyszedł na prowadzenie. Media podały już informację o tym, że wygrał wybory.

Gratulacji nie ma końca. O wygranej Trumpa przesądziły głosy w Pensylwanii.

Według CNN kandydat na fotel prezydenta USA zdobył 273 głosy elektorskie. Do zwycięstwa potrzebował 270. Trump od kilku dni pozostaje z 214 głosami.

Trump nie zamierza uznać wyników wyborów. Na Twitterze pojawiło się już jego oświadczenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Joe Biden spieszy się, by fałszywie udawać zwycięzcę, a jego medialni sojusznicy tak bardzo starają się mu pomóc, by nie zostać zdemaskowanymi. Faktem jest, że te wybory jeszcze się nie zakończyły. Joe Biden nie uzyskał tytułu zwycięzcy (...). Na przykład w Pensylwanii nasi prawni obserwatorzy nie otrzymali znaczącego dostępu do śledzenia procesu liczenia. Głosy prawne decydują o tym, kto zostanie prezydentem, a nie media - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Trump już po raz kolejny sugeruje, że wybory są sfałszowane. Kilka dni temu na jego Twitterze pojawiła się seria wpisów, w których również sugeruje nieprawidłowe liczenie głosów.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur 2021. Świetne wieści dla seniorów
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić