o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wybory za granicą. Trzaskowski wygrywa w Wielkiej Brytanii, Duda dopiero trzeci

275
Podziel się

Do PKW spływają wyniki głosowania z kolejnych obwodów poza granicami kraju. Według wstępnych wyników w Wielkiej Brytanii, gdzie do wyborów zarejestrowało się najwięcej naszych rodaków, zdecydowanie zwyciężył Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda zajął dopiero trzecie miejsce.

Wybory za granicą. Trzaskowski wygrywa w Wielkiej Brytanii, Duda dopiero trzeci
Polacy w Wielkiej Brytanii gremialnie zagłosowali w niedzielnych wyborach. (Getty Images, Jack Taylor)
bEDgcRYR

Polacy w Wielkiej Brytanii masowo ruszyli do urn w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Chęć wzięcia w udziału w głosowaniu zgłosiło ponad 130 tysięcy osób, czyli znacznie więcej niż w jakichkolwiek wcześniejszych wyborach.

Ich poparcie rozkłada się jednak zupełnie inaczej niż wśród mieszkańców Polski. Według wstępnych wyników, pochodzących z 3 na 11 obwodów na Wyspach, wybory z ogromną przewagą zwyciężył Rafał Trzaskowski, który uzyskał aż 47,89 proc. poparcia.

Drugie miejsce należy do Szymona Hołowni, który zdobył poparcie 18,63 proc. Polaków w Wielkiej Brytanii. Zaskakuje bardzo słaby wynik prezydenta Andrzeja Dudy, który uzyskał ledwie 15,09 proc. głosów.

bEDgcRYT

Czytaj także:

Wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii

Kolejną pozycję uzyskał, według wstępnych wyników, Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji zdobył poparcie 10,61 proc. głosujących, a plasujący się za nim Robert Biedroń - 5,5 proc. głosów. Zaledwie 1,15 proc. poparcia zdobył Władysław Kosiniak Kamysz. Wyniki pozostałych kandydatów kształtują się na poziomie poniżej 0,5 punktu procentowego.

Wyniki z części brytyjskich komisji wskazują więc nie tylko na małą popularność Andrzeja Dudy na Wyspach. Pokazują duże poparcie dla kandydatów "alternatywnych", wobec rządzącego od 2005 roku duetu PiS-PO. Zarówno Robert Biedroń, Szymon Hołownia, jak i Krzysztof Bosak uzyskali znacząco lepsze wyniki niż w kraju.

bEDgcRYZ

Zobacz także: Wybory 2020. Jarosław Kaczyński nieobecny u boku Andrzeja Dudy. "Spodziewał się słabszego wyniku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDgcRZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(275)
Fredzio
rok temu
Jestem tego zdania, które osoby wyjechały za granicą, tam mieszkają i pracują na stałe, powinni nie głosować. Trzeba mieszkać w Polsce na stałe i tu pracować i mieszkać, żeby coś mozna było powiedzieć o Polsce.
Aron.
rok temu
O! wysoko dudę ocenili,jego miejsce jest nie na liście kandydatów na urząd prezydenta,a w Izraelu.
Mika
rok temu
Trochę jak pies ogrodnika. Polacy na Wyspach biorą benefity i wszelkie dodatki na dzieci wypłacane przez Wielką Brytanię, ale nie biorą ich jednocześnie w Polsce więc po co wy Polacy mieszkający w Polsce macie mieć łatwiej. Zabrać wam! Podwyższyć wam wiek emerytalny do 67 lat! Platforma już się o to postara. Nie biorą jednak pod uwagę tego, że UK już nie jest w unii. Kto wie jak się sprawy potoczą, być może będą musieli za jakiś czas wracać do kraju. O tym chyba niektórzy nie myślą.
bEDgcRZv
MarcinPL
rok temu
Platforma zabierała w podatkach tyle samo lub nawet więcej, a w zamian nie dawała NIC. Żadnych dodatków na dzieci, wyprawki szkolnej, dużo niższe emerytury. Do tego załatwili nam wyższy wiek emerytalny (dla kobiet aż o 7 lat!!!!). Wtedy na nic nie było pieniędzy. Stocznie sprzedać, kopalnie sprzedać, Lot sprzedać, banki sprzedać, elektrownie sprzedać (np. w Połańcu, którą PIS odkupił od francuzów)... NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ NA PO
Lukier
rok temu
Duże zaskoczenie, że Duda na trzecim? Ja byłem zaskoczony polskimi wynikami, że Duda na pierwszym.
Kamil
rok temu
Nie mieszkasz w Polsce nie glosujesz !!
Syan
rok temu
10% frekwencja, super wynik :)))))
Kate
rok temu
Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.
absolwent
rok temu
Jeśli Rafał nas wyzwoli ze studenckich melin, to głosujmy na Rafała. PiS doprowadził do tego, że dla zwykłego człowieka nowe deweloperskie mieszkania stały się niedostępne, bo młody człowiek po studiach nie dysponuje gotówką, a gdzieś mieszkać musi i haracz rentierowi też bulić musi za pokój w studenckiej norze.
MASTER
rok temu
""Jezus"" uzdrowił dziesięciu ciężko chorych i poszli zdrowi i uradowani, ale wrócił tylko jeden do Jezusa żeby mu podziękować z tej radości że jest zdrowy, a "Jezus" zapytał uzdrowionego a gdzie jest reszta? Czyż nie dziesięciu uzdrowiłem? a przyszedłeś tylko ty jeden. Uzdrowiony ze smutkiem odpowiedział nie wiem, chyba z radości szybko zapomnieli że byli chorzy i że "Ty" ich "Panie" uzdrowiłeś? i dałeś im drugie nowe życie!!! Tak jest dziś z POLAKAMI, jak z tymi uzdrowionymi; szybko Polacy zapomnieli że dostali 500+ 300+ obniżony z powrotem wiek emerytalny, podniesienie średniej krajowej i dofinansowane inne świadczenia socjalne i wiele można wymieniać i teraz jeszcze bon na wakacje z inicjatywy PREZYDENTA i karta rodziny. TAKA JEST KRÓTKA PAMIĘĆ, KRÓTKOWZROCZNOŚĆ I NIEWDZIĘCZNOŚĆ POLAKÓW I NIEZROZUMIENIE TEGO CO DOSTALI OD RZĄDU I PREZYDENTA OD 2015r ŻEBY ŻYŁO SIĘ NAM WSZYSTKIM LŻEJ!!! GDZIE OD 1945r NIE BYŁO TAKIEGO, ANI RZĄDU ANI PREZYDENTA!!! TYLKO WŁADZE MÓWIŁY CIĄGLE ŻE JESTEŚMY NA DOROBKU I NIMA PINIĘDZY PO KRADLI!!! POLACY MAJĄ KRÓTKĄ PAMIĘĆ I BRAK WDZIĘCZNOŚCI ZA TYLE DOBRA KTÓRE DOSTALI I DOSTAJĄ NADAL OD OBECNEGO PREZYDENTA!!! I RZĄDU RP!!! JAK CI UZDROWIENI PRZEZ "JEZUSA" JAK WYŻEJ W OPISIE! POLACY PRZEJRZYJCIE NA OCZY!!! tylko TEN PREZYDENT "ANDRZEJ DUDA" I OBECNY RZĄD JEST GWARANCJĄ NA PRZYSZŁE LATA ŻE TO CO ZOSTAŁO NAM DANE BĘDZIE UTRZYMANE!!!
ŚWIATŁOŚĆ
rok temu
TYLKO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NA WIEKI PREZYDENTEM POLSKI!!! OM!!!
CoWyNaTo?
rok temu
Mieszkam od 30 lat za granica i DUDA2020
qubeck
rok temu
ludzie za granica nie powinni mieć prawo glosu, uciekli do lepszego świata i go utrzymują w podatkach nie dając Polsce nic.....
bEDgcRZn
VOX POPULI
rok temu
>>>>>>TYLKO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NA WIEKI!!! OM!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić