Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wybory za granicą. Trzaskowski wygrywa w Wielkiej Brytanii, Duda dopiero trzeci

275
Podziel się

Do PKW spływają wyniki głosowania z kolejnych obwodów poza granicami kraju. Według wstępnych wyników w Wielkiej Brytanii, gdzie do wyborów zarejestrowało się najwięcej naszych rodaków, zdecydowanie zwyciężył Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda zajął dopiero trzecie miejsce.

Wybory za granicą. Trzaskowski wygrywa w Wielkiej Brytanii, Duda dopiero trzeci
Polacy w Wielkiej Brytanii gremialnie zagłosowali w niedzielnych wyborach. (Getty Images, Jack Taylor)
bCPvHTSd

Polacy w Wielkiej Brytanii masowo ruszyli do urn w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Chęć wzięcia w udziału w głosowaniu zgłosiło ponad 130 tysięcy osób, czyli znacznie więcej niż w jakichkolwiek wcześniejszych wyborach.

Ich poparcie rozkłada się jednak zupełnie inaczej niż wśród mieszkańców Polski. Według wstępnych wyników, pochodzących z 3 na 11 obwodów na Wyspach, wybory z ogromną przewagą zwyciężył Rafał Trzaskowski, który uzyskał aż 47,89 proc. poparcia.

Drugie miejsce należy do Szymona Hołowni, który zdobył poparcie 18,63 proc. Polaków w Wielkiej Brytanii. Zaskakuje bardzo słaby wynik prezydenta Andrzeja Dudy, który uzyskał ledwie 15,09 proc. głosów.

bCPvHTSf

Czytaj także:

Wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii

Kolejną pozycję uzyskał, według wstępnych wyników, Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji zdobył poparcie 10,61 proc. głosujących, a plasujący się za nim Robert Biedroń - 5,5 proc. głosów. Zaledwie 1,15 proc. poparcia zdobył Władysław Kosiniak Kamysz. Wyniki pozostałych kandydatów kształtują się na poziomie poniżej 0,5 punktu procentowego.

Wyniki z części brytyjskich komisji wskazują więc nie tylko na małą popularność Andrzeja Dudy na Wyspach. Pokazują duże poparcie dla kandydatów "alternatywnych", wobec rządzącego od 2005 roku duetu PiS-PO. Zarówno Robert Biedroń, Szymon Hołownia, jak i Krzysztof Bosak uzyskali znacząco lepsze wyniki niż w kraju.

bCPvHTSl

Zobacz także: Wybory 2020. Jarosław Kaczyński nieobecny u boku Andrzeja Dudy. "Spodziewał się słabszego wyniku"

bCPvHTSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(275)
Bądzmy razem
2 miesiące temu
Dziś można powiedzieć mafia rządzi mafia wybiera Kto z normalnych wyborców wybiera kandydata który 7 razy łamał konstytucję , podpisywał wszystko co było niezgodne z wolnością i demokracją. wiernie wykonywał polecenia I sekretarza i wszystko co związanie jest z mafią tego rządu Dziś w Kwidzynie opowial same nieprawdy, że o wszyskim decydował. że państwo zaczęło normalnie funkcjonować za tego pana . Polonia w Anglii to nie frajerzy i nie dali się ogłupić Wpierw frajerów państwa pis w Polsce należy resocjalizować a później dawać im długopis i kartę do głosowania
123
2 miesiące temu
Ja jestem zdania,że jak ktoś mieszka za granicą,tam pracuje,ma rodzinę i nie planuje powrotu do Polski to nie powinien głosować,na cholerę wcinają się w losy naszegopaństwa skoro w rzeczywistości ich to n8e dotyczy.Czy osoba która wyjechała z kraju 10,20 a nawet 30 lat temu ma prawo mieć wpływ na nasze państwo i na przyszłość tego co tu będzie?
Pytanie
miesiąc temu
Nie wiem jak można głosować na człowieka którego główną strategią mającą na celu reelekcję jest rozdawanie ludziom ich własnych pieniędzy. Czy na prawdę 40 procent społeczeństwa jest ślepe, PIS regularnie podnosi podatki. Inflację mamy obecnie najwyższą w UE (dane z kwietnia), w tym roku będzie wielki deficyt budżetowy, a jakby tego było mało NBP zaczął dodruk pieniądza na dużą skalę. W związku z tym, pytam się grzecznie wyborców PIS, jak myślicie ile ten system się jeszcze utrzyma, zanim staniemy się bankrutami?
bCPvHTSH
vir
2 miesiące temu
wybory tylko dla obywateli którzy mieszkają w kraju i tu żyją!!!!
trąba & słoń
miesiąc temu
Bo tam pojechali ludzie myslacy i pracowici,oni wiedza ze bez pracy nie ma kolaczy,zeby cos w zyciu miec trzeba pracowac ,wystarczy nie krasc i nie pasozytowac.
Najnowsze komentarze (275)
Fredzio
4 tyg. temu
Jestem tego zdania, które osoby wyjechały za granicą, tam mieszkają i pracują na stałe, powinni nie głosować. Trzeba mieszkać w Polsce na stałe i tu pracować i mieszkać, żeby coś mozna było powiedzieć o Polsce.
Aron.
miesiąc temu
O! wysoko dudę ocenili,jego miejsce jest nie na liście kandydatów na urząd prezydenta,a w Izraelu.
Mika
miesiąc temu
Trochę jak pies ogrodnika. Polacy na Wyspach biorą benefity i wszelkie dodatki na dzieci wypłacane przez Wielką Brytanię, ale nie biorą ich jednocześnie w Polsce więc po co wy Polacy mieszkający w Polsce macie mieć łatwiej. Zabrać wam! Podwyższyć wam wiek emerytalny do 67 lat! Platforma już się o to postara. Nie biorą jednak pod uwagę tego, że UK już nie jest w unii. Kto wie jak się sprawy potoczą, być może będą musieli za jakiś czas wracać do kraju. O tym chyba niektórzy nie myślą.
MarcinPL
miesiąc temu
Platforma zabierała w podatkach tyle samo lub nawet więcej, a w zamian nie dawała NIC. Żadnych dodatków na dzieci, wyprawki szkolnej, dużo niższe emerytury. Do tego załatwili nam wyższy wiek emerytalny (dla kobiet aż o 7 lat!!!!). Wtedy na nic nie było pieniędzy. Stocznie sprzedać, kopalnie sprzedać, Lot sprzedać, banki sprzedać, elektrownie sprzedać (np. w Połańcu, którą PIS odkupił od francuzów)... NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ NA PO
Lukier
miesiąc temu
Duże zaskoczenie, że Duda na trzecim? Ja byłem zaskoczony polskimi wynikami, że Duda na pierwszym.
Kamil
miesiąc temu
Nie mieszkasz w Polsce nie glosujesz !!
Syan
miesiąc temu
10% frekwencja, super wynik :)))))
Kate
miesiąc temu
Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.
bCPvHTSz
absolwent
miesiąc temu
Jeśli Rafał nas wyzwoli ze studenckich melin, to głosujmy na Rafała. PiS doprowadził do tego, że dla zwykłego człowieka nowe deweloperskie mieszkania stały się niedostępne, bo młody człowiek po studiach nie dysponuje gotówką, a gdzieś mieszkać musi i haracz rentierowi też bulić musi za pokój w studenckiej norze.
MASTER
miesiąc temu
""Jezus"" uzdrowił dziesięciu ciężko chorych i poszli zdrowi i uradowani, ale wrócił tylko jeden do Jezusa żeby mu podziękować z tej radości że jest zdrowy, a "Jezus" zapytał uzdrowionego a gdzie jest reszta? Czyż nie dziesięciu uzdrowiłem? a przyszedłeś tylko ty jeden. Uzdrowiony ze smutkiem odpowiedział nie wiem, chyba z radości szybko zapomnieli że byli chorzy i że "Ty" ich "Panie" uzdrowiłeś? i dałeś im drugie nowe życie!!! Tak jest dziś z POLAKAMI, jak z tymi uzdrowionymi; szybko Polacy zapomnieli że dostali 500+ 300+ obniżony z powrotem wiek emerytalny, podniesienie średniej krajowej i dofinansowane inne świadczenia socjalne i wiele można wymieniać i teraz jeszcze bon na wakacje z inicjatywy PREZYDENTA i karta rodziny. TAKA JEST KRÓTKA PAMIĘĆ, KRÓTKOWZROCZNOŚĆ I NIEWDZIĘCZNOŚĆ POLAKÓW I NIEZROZUMIENIE TEGO CO DOSTALI OD RZĄDU I PREZYDENTA OD 2015r ŻEBY ŻYŁO SIĘ NAM WSZYSTKIM LŻEJ!!! GDZIE OD 1945r NIE BYŁO TAKIEGO, ANI RZĄDU ANI PREZYDENTA!!! TYLKO WŁADZE MÓWIŁY CIĄGLE ŻE JESTEŚMY NA DOROBKU I NIMA PINIĘDZY PO KRADLI!!! POLACY MAJĄ KRÓTKĄ PAMIĘĆ I BRAK WDZIĘCZNOŚCI ZA TYLE DOBRA KTÓRE DOSTALI I DOSTAJĄ NADAL OD OBECNEGO PREZYDENTA!!! I RZĄDU RP!!! JAK CI UZDROWIENI PRZEZ "JEZUSA" JAK WYŻEJ W OPISIE! POLACY PRZEJRZYJCIE NA OCZY!!! tylko TEN PREZYDENT "ANDRZEJ DUDA" I OBECNY RZĄD JEST GWARANCJĄ NA PRZYSZŁE LATA ŻE TO CO ZOSTAŁO NAM DANE BĘDZIE UTRZYMANE!!!
ŚWIATŁOŚĆ
miesiąc temu
TYLKO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NA WIEKI PREZYDENTEM POLSKI!!! OM!!!
CoWyNaTo?
miesiąc temu
Mieszkam od 30 lat za granica i DUDA2020
qubeck
miesiąc temu
ludzie za granica nie powinni mieć prawo glosu, uciekli do lepszego świata i go utrzymują w podatkach nie dając Polsce nic.....
VOX POPULI
miesiąc temu
>>>>>>TYLKO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NA WIEKI!!! OM!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić