Wybuch w ośrodku dla seniorów. Petarda wybuchła w dłoni mężczyzny

6

W sobotę, 10 września w miejscowości Majdan pod Otwockiem doszło do poważnego wypadku. 43-letni mężczyzna trafił do szpitala, po tym jak w jego dłoni wybuchła petarda.

Wybuch w ośrodku dla seniorów. Petarda wybuchła w dłoni mężczyzny
Zdjęcie ilustracyjne. (PAP)

Jak podaje "Super Express" do dramatu doszło na terenie placówki opiekuńczej dla seniorów w miejscowości Majdan (woj. mazowieckie). Jeden z pensjonariuszy poruszający się na wózku odebrał przesyłkę z paczkomatu. Zabrał ją na teren ośrodka dla seniorów. Wówczas doszło do wypadku.

Niespodziewanie nocną ciszę przerwał straszny huk. 43-letniemu mężczyźnie petarda wybuchła w dłoni. Konieczne było wezwanie na miejsce ratowników.

Zgłoszenie otrzymaliśmy w sobotę po godzinie 22. 43-letni mężczyzna nieuważnie obchodził się z petardą, w efekcie wybuchła mu w dłoni. Z urazem prawej ręki został zabrany do szpitala - przekazał sierż. Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji, cytowany przez "Super Express".

Jak dodał rzecznik policji na miejsce wysłano patrol policyjnych pirotechników, który sprawdził, czy na terenie ośrodka nie znajduje się więcej materiałów wybuchowych. - Nie znaleziono innych niebezpiecznych materiałów - dodał sierżant Bartłomiej Śniadała.

Nie wiadomo, jak doszło do tego, że pensjonariusz był w posiadaniu materiałów wybuchowych. Gdy stan zdrowia 43-latka pozwoli, zostanie on szczegółowo przesłuchany przez śledczych.

Zobacz także: Tusk czy Morawiecki? Zapytaliśmy, kto rządzi lepiej
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić