Wybuch wulkanu na pięknej wyspie. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

17

We nocy ze środy na czwartek, z 9 na 10 marca 2022 roku, na indonezyjskiej wyspie Jawa doszło do erupcji wulkanu Merapi. Ze względów bezpieczeństwa, konieczna była ewakuacja około 250 okolicznych mieszkańców. Geolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach może dojść do kolejnych wybuchów.

Wybuch wulkanu na pięknej wyspie. Konieczna była ewakuacja mieszkańców
Wulkan wybuchł w nocy ze środy na czwartek (Twitter)

Jak donosi Reuters, do erupcji doszło minionej nocy na wyspie Jawa. Wybuchł Merapi -najaktywniejszy wulkan w całej Indonezji. Z okolicznych terenów musiało ewakuować się ponad 250 mieszkańców.

Erupcja wulkanu w Indonezji

Według krajowej agencji ds. łagodzenia skutków katastrof (BNPB), z wulkanu wypływają ogromne ilości lawy, sięgające już pięciu kilometrów w dół.

Popiół pokrył niektóre wioski, ale na szczęście nie odnotowano żadnych poważnych zniszczeń. Nie ma także ofiar wśród ludzi. BNPB zaleca jednak, aby zachować ostrożność, ponieważ w najbliższych dniach może dojść do kolejnych wybuchów.

W czwartek rano wulkan wciąż był niespokojny. Nad kraterem unoszą się chmury dymu. Mieszkańcy nie mogą zbliżać się do Merapi na odległość mniejszą niż siedem kilometrów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Indonezja znajduje się w Pacyficznym Pierścieniu Ognia, czyli obszarze o dużej aktywności wulkanicznej. Merapi jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów. Wznosi się on na wysokość 2963 metrów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kijów zostanie oblężony? Gen. Pacek tłumaczy strategię armii rosyjskiej
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić