Kobiety wychodzą zabawić się do klubu. Budzą się ze śladem po igle

347

W klubach nocnych w Wielkiej Brytanii wrosła ostatnio liczba napaści na tle seksualnym. Rano ofiary niczego nie pamiętają. Na ich rękach lub nogach widnieje jedynie ślad po igle. – Napastnicy niepostrzeżenie wstrzykują młodym dziewczynom narkotyki – ostrzega brytyjska policja.

Kobiety wychodzą zabawić się do klubu. Budzą się ze śladem po igle
Nastolatki w klubach mają być odurzane narkotykami przy pomocy igły (Zara Owen)

Na grupach studenckich w mediach społecznościowych zapanowało przerażenie. Brytyjskie nastolatki przestrzegają się wzajemnie przed wychodzeniem do klubów w obawie przed odurzeniem narkotykami. Sprawę opisuje m.in. "Daily Mirror".

"Lekkie ukłucie w nogę". Niepostrzeżenie wstrzykują nastolatkom narkotyki

Nastoletnim dziewczynom z Wielkiej Brytanii narkotyki mają być wstrzykiwane przez obce osoby przy pomocy igły. Swoją wizytę w jednym z klubów nocnych w rozmowie z CBS opisuje studentka University of Nottingham Sarah Buckle.

Wyszłam jak zwykle z przyjaciółkami do klubu nocnego. Pamiętam jak podchodziłam do baru, szłam do toalety i do fotobudki. A potem mam dziurę w pamięci – relacjonuje.

Sarah twierdzi, że kiedy wróciła do domu, mocno bolała ją noga. Nie znalazła jednak na ciele żadnych siniaków.

Z bólu nie mogłam chodzić i kulałam. Jedyne co zauważyłam na nodze, to niewielki ślad, jakby po igle. Poszłam do szpitala i poprosiłam o test na obecność narkotyków. Powiedziano mi, że wszystkie podejrzane substancje po takim czasie musiały już opuścić mój organizm – dodaje nastolatka.

Studentka obawia się, że igła którą została ukłuta mogła być brudna. Aktualnie Sarah czeka na wyniki testu na HIV.

Policja hrabstwa Nottinghamshire bada co najmniej tuzin podobnych zgłoszeń. Do tej pory udało się zatrzymać jednego podejrzanego.

Te przypadki różnią się od tego z czym mierzyliśmy się do tej pory. Ofiary twierdzą, że wyraźnie czuły ukłucie igły – podkreśla nadinspektor Kathryn Craner.

"Jak możemy zapobiec ukłuciu w ramię, w nogę, w szyję?". Będzie bojkot klubów nocnych

Doniesienia o odurzaniu narkotykami młodych dziewczyn nasiliły się w ostatnim czasie w całej Wielkiej Brytanii. Nastolatkowie zorganizowali akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy nakazującej właścicielom klubów nocnych sprawdzanie klientów na wejściu pod kątem posiadania przez nich narkotyków. W ciągu kilku dni pomysł zebrał 160 tys. podpisów. Oznacza to, że zajmie się nim brytyjski parlament.

Zorganizowano także akcję bojkotu klubów nocnych. "Girls Night In" ma uwypuklać problem odurzania narkotykami młodych dziewcząt i licznych napaści na tle seksualnym.

Głos w sprawie zabrała także irlandzka gwiazda mediów społecznościowych Nia Gallagher. W opublikowanym na TikToku filmie, 21-latka przestrzega inne dziewczyny przed imprezowaniem w niewłaściwym towarzystwie.

Wiemy, jak zapobiec dosypaniu czegoś do drinka, znamy trik z zasłanianiem szklanki ręką. Ale jak możemy zapobiec ukłuciu w ramię, w nogę, w szyję? Co powinniśmy założyć, jak się zachowywać? (…) Uważajcie na siebie i otaczajcie się ludźmi, których znacie – radzi influencerka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Obejrzyj także: Uwaga na tabletkę gwałtu!

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić