Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Wyglądają jak plastikowe dinozaury. Tajemnicze odkrycie na plaży

17
Podziel się:

Na nietypowe znalezisko na plaży natknęła się pewna mieszkanka Australii. Morze wyrzuciło na brzeg wielobarwne stworzenia niczym z bajki. Eksperci podkreślają, że to bardzo niecodzienny widok.

Wyglądają jak plastikowe dinozaury. Tajemnicze odkrycie na plaży
Fale wyrzuciły na brzeg tajemnicze stworzenia. (Facebook, Betty Ratcliffe)

Betty Ratcliffe dokonała niezwykłego odkrycia na plaży w Sydney. Kobieta zauważyła na piasku tajemnicze kolorowe stworzenia. Fotografiami podzieliła się w mediach społecznościowych.

Klejnoty leżące na piasku – podpisała zdjęcia opublikowane na Facebooku.

Pstrokate stworzenia na piasku. Są nazywane smokami morskimi

Urzekające swoim ubarwieniem stworzenia zaobserwowano na plażach w Cronulli i Malabarze. Fale wyrzuciły na brzeg dziesiątki zwierząt.

Sfotografowane stworzenia to pławikoniki australijskie, znane także jako smoki morskie. Wschodnią Australię nawiedziły niedawno potężne ulewy. Biolodzy podkreślają, że wyrzucone na brzeg okazy są znaczenie większe, niż obserwowane zazwyczaj.

Najwyraźniej jest to wynik jakiejś kombinacji ekstremalnej pogody, zanieczyszczeń trafiających do oceanu i wysokich fal – ocenił profesor ekologii morskiej na Uniwersytecie Technologicznym w Sydney David Booth.

Fale wyrzuciły na brzeg pławikoniki. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem

Pławikoniki australijskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród okolicznych nurków. Zwierzęta te mogą mierzyć nawet 45 cm długości. Zwykle żyją w wodorostach w pobliżu raf koralowych.

Przez długi czas smoki morskie znajdowały się na liście zagrożonych gatunków. W 2019 roku zostały jednak opisane jako "najmniej zagrożone na wyginięcie". Ich zbieranie bez zezwolenia wciąż traktowane jest jako przestępstwo.

Obejrzyj także: Wielki przemyt koników morskich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Zeed
2 miesiące temu
No oczywiście zanieczyszczenia są winne, ale jakoś widać, że im służą. Trzeba wszystkich przenieść do nieogrzewanych obozów koncentracyjnych bez odpływu ścieków a niegrzecznych ukatrupić. Oczywiście nie dotyczy rządzących.
Wypociny
2 miesiące temu
O2 jak zawsze trzyma poziom dna
Walduś
3 miesiące temu
Kaman
Kropla deszcz...
3 miesiące temu
Tysiące ich podobno wyrzuciło na brzeg a fotografia tylko jednego
Quba
3 miesiące temu
Jeszcze nie jadłem.Dobre toto.wie ktoś?
Xxxx
3 miesiące temu
Z gęby podobny do Donalda
Ted
3 miesiące temu
Ludzie to zwykły konik morski, a nie jakieś niewiadomo co.
OMG
3 miesiące temu
O maine goot to są inne cywilizacje
Olka
3 miesiące temu
Niech autor tego wiekopomnego dzieła oświeci mnie jakie to było australijskie morze w tym artykule naprzemiennie wymieniane z oceanem
Olka
3 miesiące temu
Niech autor tego wiekopomnego dzieła oświeci mnie jakie to było australijskie morze w tym artykule naprzemiennie wymieniane z oceanem
Wójo
3 miesiące temu
Żaden nowy gatunek...!! Po prostu żadko spotykany..
Romero
3 miesiące temu
Co to znaczy "najmniej zagrożone na wyginięcie"? Po co sobie utrudniać życie? Nie łatwiej napisać "niezagrożony wyginięciem" lub "najmniej zagrożony wyginięciem". Chyba, że Autor już wystarczająco ułatwił sobie zadanie wrzucając tweeta do translatora online?
Marzanna wick
3 miesiące temu
Pewnie po jakimś eksperymencie pod wodą .
Kotek
3 miesiące temu
Myślę, że te istoty są inteligentne i manifestują swoją śmiercią na brzegu to, że ludzkość wpłynęła zbyt bardzo na ich dobrostan naturalny i umierają w męczarniach przez zatrucie ludzkimi błędami powielanymi od pokoleń. Niestety już jest za późno, nasz świat umiera, nie uratujemy wielu gatunków, ale osobiście widzę że nie ma czego ratować. Jesteśmy rakiem tej planety i jej ekosystemu. Przykro mi że większość ludzi żyje tylko po to żeby przeżyć, a nie uratować świat dla naszych następnych pokoleń alimenciarzy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić