Wynoszą wszystko w workach. Rosjanie nagrani

Rosjanie wciąż kradną w Ukrainie wszystko, co wpadnie im w ręce. Niedawno żołnierze Władimira Putina zostali przyłapani przez kamerę, umieszczoną na dronie. Na zdjęciach widać jak wynoszą z domów ogromne worki pełne łupów.

Wynoszą wszystko w workach. Rosjanie nagrani
Rosjanie wynoszą wszystko. (Getty Images, Twitter)

Rosyjska inwazja na Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Początkowo Kreml odnosił pewne sukcesy, ale szybko został powstrzymany. Tereny zajęte przez wroga są sukcesywnie odbijane przez siły ukraińskie.

W ostatnich tygodniach Ukraina prowadzi szeroką kontrofensywę i odzyskuje kolejne tereny. Żołnierze rosyjscy uciekają w popłochu, zabierając przy tym wszystko, co się da. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć i informacji o masowych kradzieżach organizowanych przez armię Władimira Putina. Łupem Rosjan padają rzeczy codziennego użytku, zwłaszcza sprzęt RTV-AGD.

Rosjanie kradną wszystko, co się da

Tym razem na Twitterze opublikowano zdjęcie z drona, na którym widać, jak Rosjanie uciekają z łupami. Wiktor Kowalenko, były dziennikarz i autor podcastów, przypomniał, że grabieże są niewątpliwie jednym z powodów, dla których Rosja zdecydowała się zaatakować.

Na tym niedawnym zdjęciu z drona inwigilacyjnego rosyjscy żołnierze noszą torby z przedmiotami skradzionymi z domów Ukraińców. To jeden z powodów, dla których zaatakowali Ukrainę - czytamy w poście Ukraińca.

Na zdjęciu widać kilku żołnierzy idących drogą. Każdy z nich niesie na plecach ogromny, biały worek najprawdopodobniej wypchany różnymi łupami z ukraińskich domów.

Kradzieże w Ukrainie dokonywane są codziennie. Już na początku wojny w mediach pojawiały się zdjęcia pralek, mikrofalówek czy komputerów, które Rosjanie zabierali ze sobą, a później wysyłali do domów. Zdarzało się także, że żołnierze kradli podstawowe środki higieny, używane ubrania, bieliznę oraz przedmioty, które w innych okolicznościach zostałyby wyrzucone na śmietnik.

Oczywiście w ten sposób chcą ukraść jak najwięcej dla siebie i swoich dzieci. Ponieważ, biorąc pod uwagę sankcje, wszystkie te towary wkrótce znów staną się luksusem w Rosji - przekazują ukraińskie służby.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić