aktualizacja 

Niepokój na twarzy Zełenskiej. Wywiad nagle przerwany

Wywiad Ołeny Zełenskiej dla amerykańskiej telewizji ABC został przerwany przez syreny alarmowe. Żona prezydenta Ukrainy i przeprowadzającą z nią wywiad dziennikarka musiały udać się do schronu. Rozmowę dokończyły pół godziny później.

Niepokój na twarzy Zełenskiej. Wywiad nagle przerwany
Ołena Zełenska udzielała wywiadu, kiedy rozległ się dźwięk syren alarmowych (YouTube)

Wojna w Ukrainie trwa już ponad 100 dni. Walki toczą się głównie na wschodzie kraju, ale w weekend rakiety ponownie spadły też na Kijów. 5 czerwca kilka rosyjskich pocisków manewrujących uderzyło w obiekt infrastruktury w stolicy.

Od 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, w Kijowie niemal codziennie słychać syreny alarmowe. Syreny rozległy się również podczas wywiadu, którego Ołena Zełenska - żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - udzielała amerykańskiej stacji ABC.

Dziennikarka Robin Roberts rozmawiała z pierwszą damą na temat obecnej sytuacji w Ukrainie. Zełenska opowiadała, że wśród mieszkańców wielu miast pojawiła się iluzja normalnego, spokojnego życia.

W Kijowie można się dziwnie poczuć, kiedy patrzy się, jak ludzie chodzą po ulicach i żyją tak, jakby nie było wojny. Wiele osób ignoruje alarmy o nalotach. Musimy pamiętać, że kraj jest w stanie wojny. A inne regiony nie są tak bezpieczne dzisiaj jak Kijów - mówiła pierwsza dama Ukrainy.

Na potwierdzenie słów pierwszej damy nie trzeba było długo czekać. Nagle w trakcie wywiadu rozległy się syreny alarmowe. Do pokoju wkroczyła ekipa telewizyjna, która odłączyła Zełenską i Roberts od sprzętu, aby mogły ewakuować się do podziemnego schronu.

Pół godziny później wszyscy wrócili na swoje miejsca i rozmowa była kontynuowana. Wspomniany fragment można obejrzeć od 4 minuty i 40 sekundy na poniższym nagraniu.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić