Wzięli pod lupę wpisy lekarzy w sieci. Wszczęto postępowanie

114

Wielkopolska Izba Lekarska wszczęła dwa postępowania w sprawie lekarzy zniechęcających do szczepień przeciwko COVID-19. Chodzi m.in. o ich wpisy w mediach społecznościowych.

Wzięli pod lupę wpisy lekarzy w sieci. Wszczęto postępowanie
Lekarze zniechęcali do szczepień (Pexels)

Rzecznik Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Przemysław Ciupka przekazał PAP, że prowadzone są dwie sprawy wobec lekarzy zniechęcających do szczepień przeciwko COVID-19. Postępowania dotyczą m.in. ich aktywności w mediach społecznościowych.

W sprawie jednego lekarza skierowano już wniosek o ukaranie do okręgowego sądu lekarskiego. Drugie postępowanie, prowadzone przez okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej, jest w toku.

Lekarze, wobec których wszczęto postępowania, twierdzili, że po szczepieniu może wystąpić niepożądany odczyn poszczepienny. Utrzymywali, że w krajach o wysokiej wyszczepialności nadal występują zachorowania na COVID-19, a badania nad szczepionkami na COVID-19 trwały zbyt krótko, przez co mamy czynienia ze swoistym eksperymentem medycznym.

Krytykowali szczepionki przeciwko COVID-19. Lekarze zostaną ukarani?

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej WIL Artur de Rosier powiedział PAP, że propagowanie przez lekarza postaw antyzdrowotnych i namawianie innych do nieszczepienia, traktowane jest jako przewinienie zawodowe.

Wcześniej rzecznik WIL przypominał, że po każdym szczepieniu czy leku mogą wystąpić niepożądane efekty, ich liczba jest jednak znikoma. Zaznaczył, że badania nad technologiami stosowanymi w szczepionkach przeciwko COVID-19 prowadzone były od lat.

Zobacz także: Eksperci ostrzegają przed "bliźniaczą pandemią". Liczba zachorowań na grypę i COVID-19 może gwałtownie wzrosnąć

Autor: NB
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić