Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. HNM
|

Wzrost zakażeń. Giertych nazywa ministra zdrowia "kretynem"

32
Podziel się:

Roman Giertych zareagował na niepokojące dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Prawnik w mocnych słowach zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Wzrost zakażeń. Giertych nazywa ministra zdrowia "kretynem"
(Getty Images)

Pandemia nie zwalnia, a dane publikowane przez resort zdrowia plasują Polskę w czołówce państw na świecie jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń COVID-19.

Jest gorzej niż jesienią 2020, bo fala startuje z wyższego poziomu, a wirus jest bardziej zakaźny i wywołuje cięższe zakażenia, w tym u młodszych osób, które dłużej będą walczyć o życie. W ostatnich dniach obłożenie łóżek szpitalnych wzrasta w dramatycznym tempie, od wczoraj o ponad 700 - to tak jakby cały jeden szpital wojewódzki został zajęty przez pacjentów z COVID. Liczba zajętych respiratorów jest najwyższa w historii. Wkraczamy w strefę klęski żywiołowej - alarmuje dr Paweł Grzesiowski. 

Ostatniej doby ministerstwo zdrowia poinformowało o 26 tys. nowych przypadków i śmierci 349 zakażonych.

To ten moment, w którym wszyscy musimy pójść po głęboką refleksję na temat bezpieczeństwa naszych bliskich, bo sytuacja jest naprawdę bardzo poważna - stwierdził na ostatniej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia dodatkowo umieścił na swoim profilu społecznościowym grafikę przedstawiającą nowe zakażenia. Polityk zwraca uwagę na brytyjską mutację koronawirusa.

Mutacja brytyjska (...) Jej udział w kolejnych badaniach genomu osiąga już wartość 80% - napisał minister.

Na słowa Niedzielskiego zareagowali internauci, którzy wypominają politykowi wcześniejsze decyzje rządu:

"Zlecił pan testy i kwarantannę dla Polaków wracających w grudniu na święta do domu?".

"Nie trzeba było ściągać do kraju samolotami tej brytyjskiej odmiany, tak jest jak politykierstwo jest ważniejsze od dobra kraju i narodu".

"A które laboratorium w Polsce wyodrębniło tego wirusa? Gdzie zostały opublikowane wyniki badań? Jaki zespół to robił? Na podstawie jakich testów obecnie to jest diagnozowane?".

Giertych do Niedzielskiego

Obojętnym na wpis ministra zdrowia nie pozostał także mec. Roman Giertych. Prawnik nazywa Niedzielskiego wprost... "kretynem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Mario
rok temu
A talary lecą...
Gość.
rok temu
Trzeba było wszystkie szkoły po otwierać to by bylo teraz po 50 60 tysięcy zachorowań i było by bardzo ciekawie co by powiedzieli.(szkoda że uchodźców nie wzięliśmy z Syrii,byłoby na kogo zwalić).;-).
Zenon z zenon...
rok temu
Minister nie traci poczytalnosci i nie mdleje na życzenie tak jak Romek Roztropek
Olo
rok temu
Zwykła statystyka mówi że co którys test po prostu przekłamie. Bo musi. Bo tak jest. I to jest powszechna norma. Wiec na każdy tysiąc ileś da fałszywe wyniki. A czy wiecie że teraz robią nawet po 84 tysiące testow dziennie? To ile razy więcej będzie "pozytywnych" wynikow w porównaniu do np. 25 tysięcy dziennie? Jaki wzrost? Po prostu zaczęliśmy sie buntować przed ograniczeniami tych durniów z rządu, wiec nas chcą zamknąć. Więcej testów = więcej fałszywie "pozytywnych" wyników. I to wszystko w temacie!!
Jot 23
rok temu
Z tym społeczeństwem to jeszcze kilka lat będziemy się borykać z tym cowidem.Bo to jeden mądrzejszy od drugiego.
Brutalna praw...
rok temu
Korwin Mikke w sejmie pokazał dane o zgonach. Mimo maseczek i lockdownu w liczbie zgonów na 100 tys mieszkańców jesteśmy dokładnie za..Szwecją, Białorusią, Litwą. W Szwecji i na Białorusi nie ma żadnych ograniczeń czy maseczek a średnio mamy niemal tyle samo zgonow. To znaczy, że ani maseczki ani dystans , ani lockdown przed niczym nas nie uchronił. Wręcz przeciwnie, bo po odcięciu nas od lekarzy przez lockdown to Polska ma NAJWYŻSZĄ W EUROPIE liczbę ponadmiarowych zgonów pozacovidowych. Decyzje PiS zabijają nas szybciej niż Covid.
Brednie PiS
rok temu
Wynalazca tego typu testu niejaki Drosden, od razu wtedy stwierdził, że tego "typu" test NIE NADAJE SIE do celów diagnostycznych. W styczniu 2021 szef WHO publicznie na konferencji podał że NIE WOLNO kierować się tylko pozytywnym wynikiem "testu" i to LEKARZ MUSI ZAWSZE potwierdzic OBJAWY. Zatem testy NIE MOGĄ stanowić podstawy by kogokolwiek uznać za zakażonego, w szczególności BEZ ŻADNYCH OBJAWOW. A Niedzielski , Horban, Simon, Sutkowski po prostu celowo wprowadzaja nas w błąd, nadużywając nieskutecznych testów oraz dokonując ewidentnej manipulacji wynikami testów.
Ciuchomanka
rok temu
Rząd nie chroni ludzi tylko cały czas zastrasza i wprowadza nielegalne locdovny. Zamydlają łudzą oczy dodatkami a dali niesamowite podwyżki opłat. Zamykają wszystko i przedsiębiorcy nie mają za co żyć. Pan Niedzielski robi wszystko żeby ludzie umierali bez dostępu do opieki medycznej. Tylko covid a gdzie resztę chorych? Kiedyś były epidemie grypy i wszyscy kaszlący i kichający siedzieli w przychodni obok siebie i ile osób umierało na powikłania grypy A nikt nikogo nie zastraszał i nie zamykał ludzi bezprawnie. Wirusy zawsze były. Myślę że Rząd dostanie za swoje bo w końcu dojdzie do wojny domowej i wszyscy Polacy ruszą i to już nie będą demonstracje
Niby Nick zwy...
rok temu
Giertych to człowiek podły. Kiedyś na niego głosowałem. Wciąż nie mogę przeboleć.
WŚCIEKŁA
rok temu
To jest najgłupszy rząd w dziejach Polski,jak mają prymitywne testy na covid to nawet człowiek że sraczka będzie go miał.
Miecio
rok temu
Trafił swój na swego
Normalna
rok temu
Wiadomo czemu wpuścił bez testowania, za dużo pieniędzy by wydał na testy, więc jego zdaniem teraz wyda mniej bo nie na testy ale na leczenie i więcej wpłynie do budzetu. Widać kierunki mu się pomyliły bo jest na odwrót. Zapomniał czego go uczono, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Zapobiega poniewczasie.
Oszust
rok temu
Następny ściemnia, powiedz lepiej jak sprzedałeś leppera
Gertych
rok temu
NIE mogę na Ciebie patrzeć
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić