Z jego kraju wypuszczane są rakiety. Życzy Ukrainie "spokojnego nieba"

Białoruski dyktator złożył Ukrainie życzenia z okazji Dnia Niepodległości. Aleksander Łukaszenka życzył tolerancji, siły, powodzenia w przywracaniu godnego życia i... spokojnego nieba. Te słowa mogą być odczytane jako absurdalne, a nawet bezczelne. Wszak to na Białorusi Rosja gromadzi swoje systemy rakietowe, z których atakuje ukraińskie miasta.

Z jego kraju wypuszczane są rakiety. Życzy Ukrainie "spokojnego nieba"
Aleksander Łukaszenka złożył życzenia Ukraińcom (PAP, EPA)

Życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy zostały opublikowane na oficjalnej stronie prezydenta Białorusi. Jak głosi komunikat, Łukaszenka jest przekonany, "że dzisiejsze sprzeczności nie zdołają zniszczyć wielowiekowego fundamentu szczerych, dobrosąsiedzkich stosunków między narodami obu krajów".

Łukaszenka życzy Ukraińcom "spokojnego nieba"

Dyktator podkreślił ponadto, że liczy na rozwój przyjaznych kontaktów na wszystkich poziomach. - Głowa państwa białoruskiego życzyła Ukraińcom spokojnego nieba, tolerancji, odwagi, siły i powodzenia w przywracaniu godnego życia - czytamy.

Łukaszenka, który życzy Ukraińcom spokojnego nieba, przyczynia się jednocześnie do ataków rakietowych na ukraińskie miasta. Jak oceniają władze Ukrainy, rosyjskie samoloty wojskowe atakujące Ukrainę korzystają z lotnisk na Białorusi, w tym w Baranowiczach na zachodzie kraju.

Rosja gromadzi systemy rakietowe na Białorusi

Wedle obserwacji, w ostatnich tygodniach na terenie lotniska wojskowego Ziabrauka w obwodzie homelskim na Białorusi, zgromadzono rosyjskie systemy rakietowe z około 60 pociskami, co może wskazywać na przygotowania do masowego uderzenia.

Kanał "Białoruski Hajun" zauważa, że prawdopodobieństwo ataków rakietowych na terytorium Ukrainy nie tylko się utrzymało, ale wydaje się, że Rosjanie przygotowują się do zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę w nadchodzących tygodniach.

Duże ryzyko ataków

Ponadto niedawno Dowódca Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny w rozmowie telefonicznej z Szefem Sztabu Obrony Kanadyjskich Sił Zbrojnych generałem Waynem Donaldem Eyre wyraził zaniepokojenie z powodu zlokalizowanych na terenie Białorusi systemów rakietowych. Załużny wyliczył że w atakach rakietowych z Białorusi ucierpiały przede wszystkim budynki cywilne w Mikołajowie i Charkowie.

Zobacz także: Na Białoruś przybyli "komisarze" z Rosji? "Bardzo zły scenariusz"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić