Z Putinem można rozmawiać tylko o tym. Głos z Ukrainy

Nie milkną echa słów Emmanuela Macrona na temat poniżania Rosji na arenie międzynarodowej. Głos w sprawie zabrał marszałek Rady Najwyższej Ukrainy. Rusłan Stefanczuk ocenił, że z Władimirem Putinem można rozmawiać tylko i wyłącznie o wypłacie odszkodowań oraz zakończeniu wojny.

Z Putinem można rozmawiać tylko o tym. Głos z Ukrainy
Marszałek Rady Najwyższej Ukrainy ostro skrytykował rozmowy europejskich przywódców z Putinem (Getty Images)

W rozmowie z niemiecką gazetą "Die Welt" Stefanczuk podkreślił, że zachodni przywódcy nie powinni dawać się wciągać w retorykę Kremla. Zaznaczył, iż Rosja musi zwrócić Ukrainie wszystkie nielegalnie zajęte terytoria, w tym Krym.

Rozmowę z Putinem można prowadzić tylko w jednym kierunku - kiedy zakończy tę krwawą wojnę, kiedy wypłaci Ukrainie odszkodowanie za wyrządzone przez siebie szkody. Wszystkie inne sprawy nie mają znaczenia. Wyraźnie widzimy jak postępuje Putin – stwierdził marszałek Rady Najwyższej Ukrainy.

Władimir Putin "powinien stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym"

Rusłan Stefanczuk dodał, że rosyjskie władze powinny zostać postawione przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Ocenił, iż Ukraina i tak wygra wojnę, ale potrzebne są kolejne dostawy broni z Zachodu.

Ostra reakcja na słowa Macrona. MSZ Ukrainy: "Ten apel nie ma sensu"

Słowa marszałka ukraińskiego parlamentu to reakcja na niedawną wypowiedź Emmanuela Macrona. Francuski prezydent po jednej z rozmów telefonicznych z Władimirem Putinem stwierdził, że światowi przywódcy nie powinni upokarzać Rosji na arenie międzynarodowej.

Wypowiedź Macrona wywołała oburzenie wśród Ukraińców. Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba zwrócił uwagę, że apel francuskiego prezydenta nie ma sensu, ponieważ Rosja sama upokarza się dokonywanymi zbrodniami wojennymi.

Obejrzyj także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić