Zaatakowali żonę Zełenskiego. Oszustwo wyszło na jaw przez Instagram

Żenującą wpadkę zaliczyła rosyjska propaganda, chcąc oczernić żonę prezydenta Ukrainy Ołenę Zełenską. W programie, który miał uderzyć w 45-latkę, zaprezentowano jej rzekomy paszport znaleziony na Krymie. Sęk w tym, że w dokumencie jest zdjęcie pochodzące z marca 2023 roku.

Zaatakowali żonę Zełenskiego. Oszustwo wyszło na jaw przez Instagram
Rosjanie podrobili paszport Ołeny Zełenskiej, oszustwo szybko wyszło na jaw (Twitter, Nexta TV)

Rosjanie podrobili paszport Ołeny Zełenskiej i zaprezentowali go w programie propagandowym, ale ich oszustwo szybko wyszło na jaw. Wszystko dlatego, że fałszerze nie popisali się kreatywnością i nieudolnie sfałszowali dokument pierwszej damy Ukrainy. Wykorzystali w tym celu zdjęcie z jej profilu na Instagramie.

W telewizji zaprezentowano paszport, który miał rzekomo należeć do 45-latki. Jak Rosjanie weszli w jego posiadanie? W 2014 roku zaanektowali Krym i zajęli tym samym willę, którą małżeństwo Zełenskich kupiło w okolicach Jałty, na luksusowym osiedlu Liwadia. Tam weszli w posiadanie rzeczy należących do prezydenta i pierwszej damy.

I nagle przypomnieli sobie, że mają w zasobach od niemal dekady paszport Ołeny Zełenskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Moment katastrofy samolotu Ił-76. Należał do grupy Wagnera

Cel mistyfikacji i oszustwa był prosty: oczernić i zdyskredytować pierwszą damę. Nagle okazało się, że Ołena Zełenska ma paszport Federacji Rosyjskiej i może uchodzić za jej obywatelkę. To byłaby dla Ukraińców zdrada i koniec dla prezydenta. Ale to wszystko podłe oszustwo. Szybko okazało się, że dokument jest nieudolnie podrobiony.

Wystarczyła odrobina spostrzegawczości i dostęp do Instagrama. To tam internauci odkryli na profilu pierwszej damy zdjęcie, zrobione i opublikowane w marcu bieżącego roku. W jaki sposób fotografia niespełniająca wymogów zdjęć do dokumentów i, co ważniejsze, wykonana w 2023 roku, miałaby znaleźć się w paszporcie przejętym przez Rosjan prawie dekadę temu?

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po raz kolejny rosyjska propaganda nie stanęła na wysokości zadania, a próba oszustwa była bardzo nieudolna.

45-letnia Ołena Zełenska to ukraińska pisarka, a od 2019 pierwsza dama Ukrainy. Z Wołodymyrem Zełenskim mają dzieci: córkę Ołeksandrę i syna Kyryłę. Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku Ołena Zełenska została określona jako cel numer dwa agresora. Jak podają władze Ukrainy pierwsza dama pozostała na Ukrainie, ale ze względów bezpieczeństwa jej lokalizacja jest tajna.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić