Zabójczy alkohol w Rosji. Nie żyje 18 osób

Dramat w Rosji. W Jekaterynburgu zmarło 18 osób, które zatruły się skażonymi napojami alkoholowymi zawierającymi metanol.

Zabójczy alkohol w Rosji. Nie żyje 18 osób
Alkohol zabił 18 Rosjan (YouTube)

Tragiczne statystyki przedstawił Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Zabójczy alkohol był sprzedawany przez grupę osób między 7 a 14 października. Śledczy poinformowali również, że w sprawie zatrzymano już dwóch podejrzanych.

W wyniku spożycia nielegalnego alkoholu zmarło aż 18 osób. Śledztwo wykazało, że zmarli pili napoje zawierające metanol. Alkohol ten jest trujący i zazwyczaj używa się go do celów przemysłowych. Spożywający nie mieli pojęcia, że w alkohol jest skażony.

To nie pierwsza tego typu tragedia w Rosji, która rozegrała się w ostatnim czasie. Na początku października Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował o śmierci ponad 30 osób, które zatruły się napojami z metanolem.

Zabójczy alkohol metylowy jest właściwie nie do odróżnienia od alkoholu etylowego. Minister zdrowia w obwodzie orenburskim Tatiana Sawinowa po raz kolejny zaapelowała do mieszkańców Orenburga, by powstrzymali się od picia jakiegokolwiek alkoholu, niezależnie od tego, kiedy został kupiony - relacjonowała agencja Interfax.
Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić